Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.02.2022, 19:53   #28
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Dziś dostałem maila z pozytywnym rozpatrzeniem e-vizy do Iranu.

Dear syncronizator
I wish to advise that a decision has been made on your application and visa has been granted to the applicant listed below.
Next step is to submit the original passport to the Embassy or Consulate (selected during online visa application form submission) in person.

Tracking Code : XXXXXXXXXX
Passport Number : XXXXXXXXXXX

Your sincerely,
Department of Electronic Visa, Ministry of Foreign Affairs.
Islamic Republic of IRAN



No i bjutiful.... teraz mogę składać papiery w w ambasadzie.

Mam pewną wątpliwość co do wypełnienia wniosku o wizę który składa się w ambasadzie.
A dokładnie odnośnie punktu:

25. Sposób i miejsce przekroczenia granicy irańskiej /Intended means of transport and border point of arrival to Iran

No i właśnie ... prawdziwą odpowiedzią powinno być wskazanie granicy Gürbülak(TR)/Bazargan(IR).
Nie mniej jednak oficjalne info na stronie Polskiego MSZ podaje, że granica jest otwarta tylko dla transportu kołowego.
Hossain twierdzi, że miał klienta 2 tyg temu któremu załatwił "Irański CPD" i że klient przejechał normalnie przez granicę w Bazargan.


1. Boję się, że jak wpiszę Gürbülak (TR) / Bazargan (IR) to konsul może nie wydać wizy bo stwierdzi, że granica zamknięta.

2. Jak wpiszę, że lecę samolotem a potem pojawię się na granicy z motocyklem to mogą się czegoś dopatrzeć, że ściemniałem w formularzu i dostanę "misia" w paszport.
Miś spowoduje, że już nigdy dostanę wizy do Iranu ...itd.




Czy wiza ma wpisaną granicę którą należy przekraczać?
Jest jakoś zdefiniowane w wizie że to wiza wazna tylko na lotnisku ?

Co o tym sądzicie ?
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem