Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.06.2017, 11:12   #12
Wojtec
 
Wojtec's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 59
Motocykl: XL650V
Wojtec jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 2 godz 2 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ofca234 Zobacz post
a co w wypadku gdy wynająłem komuś mieszkanie a on w jego części prowadzi działalność (biurka, pracownicy, etc)?

muszę coś.robić?

mam zapis na umowie o tym, że będzie tam prowadzona działalność .
Składasz informację tak jak pisałem wcześniej. W razie kontroli Ty odpowiadasz za niedopełnienie obowiązku podatkowego i mają prawo naliczyć ci podatek wstecz z tego tytułu wraz z odsetkami.
Ustawa o podatkach i o opłatach lokalnych.
"Art. 6. 1. Obowiązek podatkowy powstaje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstały okoliczności uzasadniające powstanie tego obowiązku"
Np. zaczynają działalność od maja - obowiązek podatkowy zaczyna się od czerwca .

Może komuś się przyda jeszcze taka podpowiedź.
Jeszcze można skorzystać z tzw. "wakacji podatkowych " ale to tylko w przypadku nowo wybudowanych budynków lub budowli.
Art.6.2
Jeżeli okolicznością, od której jest uzależniony obowiązek podatkowy, jest istnienie budowli albo budynku lub ich części, obowiązek podatkowy powstaje z dniem 1 stycznia roku następującego po roku, w którym budowa została zakończona albo w którym rozpoczęto użytkowanie budowli albo budynku lub ich części przed ich ostatecznym wykończeniem.

Ostatnio edytowane przez Wojtec : 26.06.2017 o 11:25
Wojtec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem