Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.09.2017, 12:48   #17
macias1989


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 40
Motocykl: RD03
macias1989 jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 11 min 15 s
Domyślnie

Cześć!
Wróciliśmy. Udało się przejechać Uzbekistan, Tadżykistan (Iskander Kul, przełęcz Anzop, M41 i Korytarz Wakhanski) i Kirgistan (tu już zrezygnowaliśmy z szutrów, poza dojazdem pod Pik Lenina). Drogi momentami masakryczne. W krajach, poza dużymi miastami wielka bieda. Ludzie bardzo sympatyczni, wszyscy skłonni do pomocy. Jedynie Kazachstan dał nam w kość mandatami, drogami przy granicach, a dołożył nam jeszcze Uzbekistan. Też drogami i szukaniem paliwa na czarnym rynku, które na początku było fajną przygodą, ale później robiło się męczące. Tadżykistan piękny. Kirgistan trochę potraktowaliśmy jako już tranzyt do domu, czego żałujemy. Moim zdaniem widoki w Kirgistanie biły wszystko, kultura tamtejsza, jurty, pasterze. Będzie trzeba kiedyś tam wrócić W sumie pyknęło nam prawie 13tyś.km

Motocykle przetrwały bez większych awarii, chociaż mój Transalp wysoko w górach ledwo dawał radę mimo mniejszej dyszy głównej. Ale wysokość i pył zrobiły swoje. Po małym kręceniu przy gaźniku i jeździe do 3500or./min wjechał na Ak Bajtał No i oczywiście zawieszenie ostro po tyłku dostało i głośno pracować zaczęło, ale jeszcze nie diagnozowałem nic.

Ekipa udała się całkiem, całkiem. Przejechaliśmy całość bez jakiś większych kłótni. Z jednym kolegą planuję już kolejny wyjazd. Jak się uda to będzie gruby, ale na razie nie kraczę

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam na mojego facebooka: https://www.facebook.com/MaciekRides/ gdzie pisałem z trasy jak dorwaliśmy internet. Jakieś fotki też już powrzucałem.
Obecnie jestem na etapie obróbki zdjęć i filmów. Dziś lub jutro zacznę pisać także raport na advrider.com. Staram się zdjęcia na fb i w raporcie umieszczać inne, żeby trochę urozmaicenia było. Najpierw będzie opis po angielsku, bo więcej pracy to ode mnie wymaga, a mam jeszcze 2 tygodnie wolnego. Dopiero w październiku/listopadzie będę skrobał coś po polsku i umieszczę to na stronce maciekrides.com

Pozdrawiam
macias1989 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem