Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.03.2024, 15:49   #33
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 308
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Raptor Zobacz post
Oglądałem na YT TRK502X po przebiegu ponad 80k i trasie z Włoch przez bliski wschód do zdaje się himalajów.
Do testów z YT podchodziłbym bardzo ostrożnie. Nie zapominaj, że (poza nielicznymi wyjątkami) za każdym youtuberem stoi... kasa.
Nikt obecnie nie wierzy, że "testy" motocykli przeprowadzane przez dziennikarzy gazet motoryzacyjnych są obiektywne. Nad każdym nawet chińskim g... rozpływają się w zachwytach.
Inna sprawa, że przy ocenie własnego (zwłaszcza kontrowersyjnego) wyboru działa prosty mechanizm psychologiczny, który w znacznej mierze zmienia możliwość trafności ocen, albo chęć ujawnienia prawdy (przecież nie przyznam się, że za taką kasę kupiłem gówno, które wszyscy odradzali, bo świadczyłoby to, że jestem idiotą!).

Ja też naoglądałem się na YT jak świetnie jeździ się w terenie dużym GS-em. Ba, nawet laska o wzroście 150cm podnosi prawie bez wysiłku po kolei 5 GS-ów (bo przecież opiera się na cylindrze).
W praktyce wyglądało to dokładnie odwrotnie - w terenie walka z masą i strach o siebie i motocykl. A jak upadł, to nie opierał się na cylindrze, tylko cylinder chował się w piaszczystej koleinie i we dwóch ledwo go podnieśliśmy

Stara prawda: "nowe to lepsze" też straciła już na aktualności.
Ostatnio miałem motocykle z lat: 2019, 2020, 2021, 2022. Wszystkie (!) zepsuły się na gwarancji!
Jednym z nich była Vespa, która zastąpiła starą 13-letnią. Stara, gdyby nie wypadek, jeździłaby pewnie do dziś bezawaryjnie. A nowa - zepsuła się 3 razy. Ale ma co drugą część "made in China"...
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem