Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.01.2020, 16:22   #16
Kuzomen


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Koszalin/Maszkowo
Posty: 25
Kuzomen jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 45 min 4 s
Domyślnie

Cześć wszystkim. Dawno tu nie zaglądałem ale zostałem wezwany do odpowiedzi więc chętnie coś skrobnę.
Capo mam od nowości. Cztery sezony, 48 tys. km. Jeśli chodzi o serwis, to ogarniam wszystko sam. Kupiłem serwisówkę w necie i nie ma problemu. Po części wynika to ze złych doświadczeń z ASO ( wręcz jawnej nieuczciwości i nieudolności) oraz z miejsca mojego zamieszkania. Mam wszędzie daleko (Koszalin).
Jeśli chodzi o awaryjność, to porównując do moich poprzednich moto (Triumh, Honda), nie ma najmniejszego problemu.
Należy wystrzegać się fabrycznego łańcucha REGINA. Ale to już chyba wszystkie egzemplarze mają wymienione. U mnie pękł na Białorusi w trakcie jazdy a byłem świeżo po serwisie w ASO (Rumia). Zastanawiali się czy wymienić i doszli do wniosku jeszcze jest OK (18 tys.km) Teraz sam wymieniam według własnej oceny i nie oszczędzam na tym.
Mam wersję Rally z półaktywnym zawieszeniem i to jest bardzo fajne rozwiązanie. Polecam. Nie ma się co tego bać.
Należy wywalić linki i silniczek zaworu na wydechu. Zastąpiłem to emulatorem (zapomniałem teraz nazwy firmy)
który wpina się w kostkę po silniczku żeby nie wywalał błędów.
Moto jest dość ciężkie - 280 kg ale z tym zawiasem jest naprawdę ok.
Jest trochę ustawień zawiasu w komputerze lub wersja auto (najczęściej wybieram) Sam się unosi po mocnym dociążeniu. Stabilny przy prędkościach powyżej 200 km/h.
Jak wiadomo nie za bardzo nadaje się na off. Jakieś szutry, leśne dukty bez problemu. Małe skoki zawieszenia (tył 150, przód 170).
Niezłe oświetlenie. W wersji Rally w standardzie dodatkowe LEDy. Gmole też są fabryczne. Może nie są zbyt pancerne ale robią robotę.
Kanapa bardzo wygodna jak dla mnie. 1000 km, Lwów - Koszalin ,czyli nie autostradą - bez problemu. Pozycja dla mnie OK (178cm).
Grzane manetki (u mnie fabryczne) wyrabiają . cdn
Kuzomen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem