Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.10.2020, 14:25   #17
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
To albo się sos zmieniło albo pomyliłeś z Asietta. Na Monte Jaferau wjazd był nieograniczony. Tak samo na Col de Sommellier jest już bez ograniczeń, to od kiedy zmienił się burmistrz Bardonecchia. Jedynym ograniczeniem na Jaferau i Sommellier to śnieg.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Jeferau od strony Salbertrand, chili przez tunel otwarty tylko w środy i soboty (odwrotnie niż Assieta która jest zamknięta we środy i soboty 9-17). Uważałbym bo widziałem komitet powitalny, widoczny z oddali w prawej części zdjęcia, było ich sumie 4 czy 5 terenowych samochodów. Czekają na wzgórzu za tunelem. Czy sam tunel jest zamknięty, to nie wiem, bo wjechałem trochę z rozpędu. Stało kilka jeepów i miałem obawy, że utknę za nimi.

8748C70B-4044-407B-BFBB-27F31BF443FE.jpg

Z Savoulx stoi znak, jak poniżej, wg goodle translatora można jechać poza zimowymi warunkami albo dużymi opadami deszczu. Od strony wyciągów (Bardonecchia) to chyba teren prywatny i widziałem 2 razy tablicę zakaz ruchu, bez żadnej dodatkowej informacji. Zjeżdżałem z góry a u góry nie widziałem nic, więc olałem.

0B7A0FED-862A-4361-9E72-8600A1756AD9.jpg

Sommelier od wodospadu/Scarfiotti Refuge jest płatna 5Eur’ków i zamknięta dla pojazdów mechanicznych w czwartki od 15 lipca do końca Września Na koniec Lipca nie wjechałem na samą górę, na początku września już tak.
Tu źródło informacji.

https://www.bardonecchia.it/en/getti...-bardonecchia/

Ostatnio edytowane przez zylek : 01.10.2020 o 14:41
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem