Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.03.2020, 05:47   #2
ctomch

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 261
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 8 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Cześć,
Miałem dokładnie to samo co opisujesz z Afryką zakupioną w grudniu. Moto było i tak do totalnego odszczurzenia ale opiszę Ci pokrótce co uczyniłem. Oczywiście opisywany problem nie był moim jedynym zatem nie skupiałem się na tym, ale po całej akcji temat został zażegnany, a pacjent wyleczony:
- gaźniki wyciągnięte (inspekcja wzrokowa) - jedną nakrętkę od ssania już ktoś wymienił na mosiężną (są plastikowe w org.), linki, mimo że jakoś pracowały, gnój, syf i malaria, kubeł, nowe
- króćce ssące, niby całe, ale stare, sztywne i spękane, kubeł, wymiana
- membrany całe, widać że wymieniane jakiś czas temu, iglica bez śladów przycierania
- potem standard, rozbiórka, inspekcja, czyszczenie, wykręcanie dysz, wymiana wszystkich uszczelek, tu muszę dodać że w najgorszym stanie były o-ringi pod "pilot jetami" i zaworki w komorach pływakowych, te pierwsze totalnie twarde i nie były już "o" tylko "i" ringami, zaworki już nie zamykały dokładnie i paliwo dostawało się w ilości różnej, plus śruby spustowe komór pływakowych
- gaźniki dokładnie wyczyszczone, sprawdzony luz promieniowy na osi przepustnicy (ok)
- "piloty" były wykręcone na 3,5 obrotu, ja ustawiłem na 2,5 i tak działa dobrze
Tak złożony zestaw wylądował w moto i odpalił od strzała. Potem regulacja, synchronizacja i inne duperele. Mały pro-tip. Nie mogłem sobie poradzić z nadmiernym "strzelaniem" przy zamknięciu przepustnicy, ale tu w sukurs przyszła Afripedia Regulacja czujnika położenia przepustnicy zrobiła swoje i jest miodzio.
Moja rada....., sprawdź jeszcze raz to co już sprawdziłeś, może coś ci umknęło.......

P.S. pacjent to RD07 '98 rok; poziomu paliwa w komorach nie ustawisz, jeśli jest nie ok, to znaczy że z jakiegoś powodu się pływaki zwichrowały i trzeba wymienić (są plastikowe)

Ostatnio edytowane przez ctomch : 23.03.2020 o 05:53 Powód: info dodatkowe
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem