Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.02.2021, 08:57   #82
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

ja bym szukał wersji z ABS - co prawda te systemy w tamtych czasach nie robiły jak te współczesne ale to nie tylko ABS i CBS ale również zawias jest bardziej zwarty i o ile się mylę nawet lagi bodaj ciut grubsze.

Natomiast jeśli idzie o zakup cukierków ze szwajcarii czy skad inąd za fchuj pieniadza jak za trzydziestoletni sprzęt to polecam się zastanowić. Pisałem już o tym.
Mimo legendarnej trwałości to jest bardzo leciwy sprzęt, jeśli nie był jeżdżony dawno tym gorzej - poleje się z lag, być może również inne uszczelniacze się poddadzą.
Tak czy siak - piec i skrzynia to tylko ułamek kosztu, który się czai w starej ST gdzie na dzień dobry trza pruć rozrząd, napinacz, wypadałoby od razu zrobić rewizję pompy wody... chyba, że się jest w stanie po szczenięcemu uwierzyć w zapewnienia sprzedających i pośredników.

Życie skutecznie wyleczyło mnie z tego ostatniego.

Tak więc w przypadku takich starych, fajnych, sztrucli polecam w miarę dobry stan i cenę z połowy stawki.
Chyba, że z superpewnych rąk, od kumpla który tym faktycznie jeździł, etc.
Do tego zdziwicie się jak bardzo honda ma w dupie swoich klientów pod względem zaopatrzenia w części - do GL uszczelniacz wyjścia wałka ze skrzyni /nosz kurwa ważna i zużywająca sie część/ jest niedostępna gdziekolwiek. NICHUJA. wiele części trza zamawiać daleko z zagranicy.

Wiem, że się odezwą zaraz głosy, że tylko japonia i całe OEM też na wyciągnięcie ręki i do tego legeeeenda.

Gdybym teraz szukał następcy dla GL1200 /mimo, że bardzo lubię ten motocykl/ to skierowałbym chyba oczy w stronę R1100RT - są obecnie w BARDZO dobrych pieniądzach /7-11k/, serwisowo motocykl po prostu jest japierdolegenialny, nie grzeje latem po jajach i nogach jak GL i ST, zawieszeniowo i ABS nowszej generacji /w większości sztuk a nie jak ST wyjątkowo/, ZNACZNIE poręczniejszy zarówno na parkingu jak i podczas jazdy, o wiele lepsza aerodynamika i regulowana w standardzie szyba - to naprawdę BARDZO WAŻNE, kufry które nie telepią się na dziurach jak fiut w nogawce, podgrzewane manety w większości sztuk. Silniki bez problemu robią po pół bańki i naprawdę nie mają typowych wad /wystarczy poczytać w USA/...
Części zamienne OEM - Tu BMW jest wzorem. WZOREM. I wiele części jest tańszych niż na allegro. Do tego większość jest DRUGIEGO dnia po zamówieniu nawet do cegieł! - nie wiem czy tu Covid nie narozrabiał. Online jest wszystko - rysunki, numery części, orientacyjne ceny w USD.
Do tego obsługa jest po prostu pierwszorzędna - kawka i miłe panie. Kiedyś miałem to w dupie ale przez to jaka jest honda na rakowej we wrocławiu kupiłem swoje NC w poznaniu. Obsługa to bardzo dużo - oddzwaniają, wysyłają maile - wtedy kiedy obiecali. 100%

HAMULCE i zawias oraz prowadzenie to jest zupełnie inna galaktyka w porównaniu do ST, jak komuś potrzebne radio to w wielu wersjach jest ono już założone i wiele wersji ma sterowanie z kiery. Tylny amor w serii ma napięcie wstępne regulowane gałą z zewnątrz.
To oczywiście drobiazgi. Każdy musi się przysiąść i zobaczyc. Mi o wiele bardziej siadło RT - ale nie każdemu musi pasować specyficzny sposób i drżenie /to nie są wibracje/ pieca w RT. Tu muszę przyznać, że ST to klasa sama dla siebie.
A! - RT ma dobry wtrysk i mniej pali i jest ostatnim BMW dającym się diagnozować migającą diodą - wszystkiego z 10 kodów ale jakie pomocne...

Wersje PO 1998 miały już najlepszą w tych modelach skrzynię biegów. Przy zakupie bardzo łatwe motocykle do diagnozy. IMO warto się rozejrzeć.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem