Wątek: Zakup CRF 1000
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.07.2019, 22:25   #258
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

argument pt. "najlepszy i tak jest CVT" obraża moja inteligencję.
mi najlepiej działał hydrokinetyk przypiety do Northstara 4.7. Zaraz potem passerati 2.0 tdi z DSG. DSG w Audi A4 i A5 ( oba tfsi, 1.8, drugi jakiś typu 4litry, zastepczaki) były rozczarowujace, na tyle, że z ulga wsiadalem w passata. na trzecim miejscu hydrauliczna skrzynia z 4.2 V8 Mercedesa. co ciekawe, ta sama skrzynia (z inną kaseta) połączona z 300D była masakrycznie nudna, ale i przewidywalna: remont co pół miliona km.
e-cvt w corolii to była akurat pomyłka, gorsza chyba była tylko automatyzowana jednosprzeglowka w citroenie. Co prawda tamże z nikczemna mocą, ale przejażdżka lexusem rx 450h wyleczyla mnie skutecznie z hybryd Toyoty. może kiedyś, na emeryturze
Czterobiegowy klasyk w jeepie 5.2 był mocno taki sobie: nie umiał wycisnąć zęba z 318 magnum a na dodatek się zepsuł.

napisalem tyle, żeby podsumować 😭

nie ma co wojen toczyć. sensownosc typu automatu jest wypadkową tylu zmiennych (silnik, gabaryt auta, awaryjność, zestrojenie, spalanie) że trudno komukolwiek dogodzić. jakbym mógł auto marzeń sklecić, to do dużej V8 dopiąłbym DSG i napedzil tym tył, 4 łapy plus ekotryb do miasta zrobiłbym na silnikach elektrycznych z przodu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem