Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.06.2020, 07:50   #1
Orki
 
Orki's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 48
Motocykl: XT1200Z
Orki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 13 godz 40 min 39 s
Domyślnie Szuranie w sprzęgle na wciśniętym

Cześć, mam dziwny problem ze sprzęgłem. Przekopałem tematy sprzęgłowe na FAT i ktoś miał podobny problem ale chyba nie było podanej przyczyny i rozwiązania. Otóż co się dzieje: gdy moto stoi odpalone na postoju i wcisne sprzęgło to zaczyna coś szurać jakby z prawej strony silnika, gdy wbije bieg na postoju na wcisniętym sprzęgle to szuranie niknie. Na postoju bez wcisniętego sprzęgła cisza. Podczas jazdy gdy wcisne sprzęgło to też szura. Biegi wskakują dobrze jak wcześniej, nic nie ślizga, nic nie zgrzyta, biegi nie wypadają.
Rozebrałem sprzęgło i zrobiłem sekcje zwłok ale nie ma żadnych opiłków/urwanych elementów. Kulki łożyska w bloku silnika na miejscu ale ma wyczuwalny luz (niby łożysko C3 i jakiś luz może mieć ale nie wiem czy aż taki). Pół nocy myślałem co może odpowiadać za taki objaw tylko na wciśniętym sprzęgle i jedyne co mi przychodzi do głowy to łożysko igiełkowe pod koszem. Może ktoś z Was miał podobny problem i wie czym to było?
https://youtu.be/1kl8iCTnI-U
Oczywiście najlepiej wymienić wszystkie łożyska ale jak kulki są na miejscu w łożysku bloku silnika to forumowy patent ściągacza mi chyba nie pomoże..a nie uśmiecha mi się rozpoławiać pieca.
Orki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem