Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.04.2017, 08:51   #1
assur71
 
assur71's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2016
Miasto: okolice Tarnowa
Posty: 11
Motocykl: nie mam AT i nie zamierzam :))
assur71 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 59 min 26 s
Domyślnie Ukraina, Rumunia, Mołdawia 12-24.06.2017

Czołem!
Wraz z kolegą wybieramy się na mały objazd po Ukrainie, Mołdawii i Rumunii. Ja na WR250R, kolega na CRF250L. Startujemy 12 czerwca - powrót 23 czerwca. Granicę przekraczamy w Krościenku-Smolnica. Pierwszym celem są Kuty - dawne przejście graniczne Polska-Rumunia. Następnie lecimy szlakiem polskich twierdz kresowych czyli Chocim, Okopy Św. Trójcy, Kamieniec Podolski, Bar, Krzemieniec. Stamtąd bocznymi drogami do Odessy. Z Odessy jedziemy plażą do Tuzlowskiego Parku Narodowego czyli dzikie plaże, wydmy, ciepłe morze i takie tam. Dalej do Ismaił czyli dawnego rumuńskiego miasta i najdalej na północ wysuniętej twierdzy tureckiej. Z Ismaił na Mołdawię do Kiszyniowa, a tam chcemy odwiedzić podziemne winnice, które można zwiedzać na kołach. Dalej Rumunia - Suczawa i polskie wioski na Bukowinie. Powrót przez Bieszczady Ukraińskie i kawałeczek Słowacji. Spanie trochę w namiotach trochę w pensjonatach. Unikamy głównych dróg czyli boczne asfalty, szutry i skróty, a droga z Odessy do Ismaił w większości plażą, tak więc odpadają wszystkie plastiki i batmobile. Nie spieszymy się. Do przejechania jest 2500 km i 13 dni czasu.
Ktoś chętny ?

Trasa:
https://www.google.pl/maps/dir/Ustrzyki ... !3e0?hl=pl
__________________
assur71 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem