Wątek: Akumulator NAT
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.07.2018, 10:11   #63
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Hm..
Ja tam wymieniłem aku bo mi padł, a że za 2 stówki mogłem odchudzić NAT i wiele jest narzekań na tradycyjnie popularne marki akumulatorowe to się długo nie zastanawiałem...
To co wcześniej pisałem o 35mA poboru to mój błąd. Z odpowiednim miernikiem jest ok 2 mA + 8 mA dioda HISS gdy miga. A w WRce nadal 0 mA. Shorai pisze, że w starych moto, gdzie nie ma obciążenia aku może bez szkody stać rok bez ładowania. I faktycznie akumulatory litowe bardzo długo trzymają ładunek bez uszkodzeń o ile zostawi się je naładowane.
Aku odpala szybciej niż stary (żwawiej kręci) ale nie jest to jakaś wielka różnica. Niestety ten specjalny kabelek do ładowania nie sięgnie pod siedzenie i u mnie zostanie gdzieś pod zbiornikiem, za ramą lub go przedłużę jakoś. Można go elegancko wyprowadzić ze skrzynki akumulatorowej do góry ale trzeba zdejmować zbiornik paliwa.

A wątek o odchudzaniu NAT 😉:
a) właśnie po to warto odchudzić by zniwelować masę „niezbędnego” szpeju choć bez fekaloplastyki to jeszcze chyba tylko tłumik można by zmienić czy KYB z jedną tarczą
b) i tak lepszy od niektórych innych tematów na Forum
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem