Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.04.2021, 09:42   #230
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 12 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał welsewool Zobacz post
po tym komentarzu chcę nawet wyrzuczyć post.
ktoś próbuje, a ktoś tylko krytykuje

dzięki za motywację, kolego
Kolego, po pierwsze niepotrzebnie się unosisz i należało zacząć od przywitania się na forum bo tak nakazuje kultura. Po drugie Nobla się dostaje nie za ilość pracy tylko za jej jakośc a tak jestem gotów pomyśleć że pojawiłeś się tutaj z reklamą strony gdzie na pierwszym miejscu jest guzik Donate. Mam nadzieję że nie taki był Twój cel. Po trzecie, nie wiem jak to zrobiliście ale mnie to wygląda na robotę jakiegoś rodzaju automatu i to nieudolną bowiem, jakby to było robione ręcznie i po mapie choćby googla to nie wychodziły takie jaja jak zaraz pokażę. Pomijam fakt że kupa dróg gruntowych na legalu jest pominięta bo gorzej że te których nie ma są zaznaczone a do tego nielegalne (tereny leśne/parki).
No to jedziemy.

Zaznaczone obok waszej trasy fragment na biało jest nielegalny i leci przez las i park krajobrazowy. Zaznaczony na niebiesko fragment jest legalny i można nim ciągnąć bezproblemowo i to wiele, wiele kilometrów bo jeżdżę tamtędy do Mateo88 aż do miejscowości Gnieździska. Trasa jest legalna i można nawet puszką. Szedł tamtędy fragment Baby Jagi kiedyś. Nie został zaznaczony jako szutrówka wcale.
Prawdłowo wygląda to tak jak zaznaczyłem niebieskim. Trasa na czerwono prowadzi przez pole w las i jest nielegalna. To właściwie dojazd do pola, który został pociągnięty dalej w las

Da się do tego miejsca dojechać np. z Kielc bo wzdłuż całej obwodnicy prowadzi legalna równoległa droga szutrowa. Nie ma jej na waszych mapach. Chyba nawet prowadzi tamtędy TET. Widać to na foto.

Kolejna sprawa to odniosę się do założeń.
Cytat:
Wykorzystane zostały obiekty sieci drogowej należące do kategorii gminnych i powiatowych, jednocześnie posiadających nawierzchnie nieutwardzone, takie jak:
tłuczeń, żwir, grunt naturalny, nawierzchnia gruntowa.
No to pierwszy przykład z brzegu. Tutaj.
https://www.google.com/maps/place/50...2!4d20.4632348
To jest droga asfaltowa. Zrzut ze street view.

Takich sytuacji znalazłem wiele. Bardzo dużo jest akcji że są poprowadzone nitki, które się nie łączą co wskazuje że robił to jakiś algorytm a nie główka i rączka. Przykład.

Na chłopski rozum człowiek by waszą czerwoną ścieżkę połączył w sposób jak narysowałem (biały/pomarańczowy).
Bez obrazy ale wartość użytkowa tego jest w mojej ocenie żadna. Bo pełno jest kwiatków a jak zauważył słusznie JarekO lepsze dane są na OSM.
I proponuję aby koledzy chcący z tego korzystać sprawdzili to w terenie zanim sie zapuszczą w krzaczory za pińcet, wjadą komuś na posesję (takie też złapałem, zaznaczone drogi dojazdowe do posesji po prywatnych gruntach) lub złapią innego zonka.
Jak kolega chce to ja chętnie pomogę w mojej okolicy a i kawę i pifko postawię ale jak już coś takiego popełniać to musi mieć wartość użytkową bo inaczej to szkoda prądu.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem