Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.11.2018, 00:19   #14
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 11 godz 22 min 12 s
Domyślnie

Osobiście sam Kirgistan zajął mi 11 dni (w tym 2 dni wyjazd z base camp pod Pikiem Lenina pod Kazachstańską granicę).
Z grubsza przejechałem to co zakładałem no może poza wjazdem do Enylchek (kop od Kirgiskich pograniczników na poście). Motocyklowo za sprawą zróżnicowania kraj extra.
Powrót w trybie go home, ale bez presji czasowej więc zjazdy na kwatery za widna. Pobudka nie na komendę. Starty po śniadaniu to tak średnio ok 10. Na przelocie 110km/h realne.
Polska, Kazachstan stroniąc od kontaktów z drogówką. Rosja, Kirgistan, Ukraina na większym lajcie ograniczenia. W rezultacie powrót na Warmię wyszedł niespełna 6 dni. Do Wawy jak bez przygód, nieznacznie się spinając w 5 dni do zrobienia po najszybszej opcji.
Jechałem solo.
Jak chcesz się pokazać w Kirgistanie to 3 tyg na spokojnie, ale jak masz parcie na objazdówkę "stanów".
Do wyjazdu z Kirgistanu w Tadżykistan to tak na mój gust trzeba 8 dni założyć. Z granicy pod Astrachaniem Rosją Ukrainą to też 4 dni dobrze przyjąć. Czy w 9 dni wykonalne Południowy Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan w tym GBAO. Nie wiem. Nie jechałem.
Granice: Na wjeżdzie do ichniej Unii celnej można odstać. Potrzeba odprawy czasowej na środek transportu, poza tym wyjeżdżając z Ukrainy bardzo prawdopodobne, że rosyjski pogranicznik uniemożliwi podjazd na pole position na terminalu. Jak będzie kilku niekumatych podróżnych przed tobą to ładnych kilka godzin masz w plecy. Ja wyjeżdżając z Łotwy 7 godzin odstałem.
Luti jest online   Odpowiedź z Cytowaniem