Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.06.2015, 09:44   #6
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Bardzo dużo pytań - można by gadać z pół dnia
W skrócie:
Po pierwsze: Glonass nie jest ci do niczego potrzebny. Kompletnie, zupełnie i w ogóle! Korzyści wynikające z odczytu rosyjskich satelitów są iluzoryczne i służą wyłącznie marketingowi. Inna sprawa, że teraz pakują ten Glonass wszędzie i chyba nie da się kupić czegokolwiek bez niego. Pies go trącał...

Po drugie: Telefony jako nawigacja to proteza. Oczywiście dają radę, ale jak na razie nie są w stanie w pełni zastąpić "regularnej" nawigacji motocyklowo/turystycznej. Nie będę rozwijać tematu, bo dyskusja może być gorąca, a mi się nie chce...

Po trzecie: zumo 550 jest dobrą, ale bardzo starą nawigacją i posiada szereg ograniczeń. Kiedyś jej sporo używałem, ale nie wszystko już pamiętam.

Cytat:
Napisał MOTOMYSZA Zobacz post
1) przy ustawieniu <Preferowane trasy:Najkrótsza>, oraz <Unikanie: Drogi nieutwardzone>, potrafi poprowadzić drogą nieutwardzoną (zdarza się)
2)przy ustawieniu <Preferowane trasy:Najkrótsza> , oraz <Unikanie : Drogi nieutwardzone> wcale nie prowadzi najkrótsza drogą asfaltową, tylko jakoś dziwnie na około! Najkrótsza, to najkrótsza i tyle, a nie.
W Garminach możesz ustawiać drogi: 'najkrótsza' i 'najszybsza'. Tyle. Najkrótsza - wiadomo jak działa: najmniejsza liczba kilometrów. Najszybsza - uwzględnia kategorie dróg (ograniczenia prędkości) i wybiera taką z najkrótszym czasem. Jesli u ciebie trasa jest wyznaczona "dziwnie" to najpierw sprawdź jak masz zaznaczone unikanie: drogi płatne (wiadomo - dość szybkie), autostrady, promy, etc. Prawdopodobnie w tym rzecz.
To, że mimo unikania dróg nieutwardzonych prowadzi cię jednak po nich, to w mapach City Navigator normalna rzecz!! Znana jest (była) zła kategoryzacja dróg na tych mapach. W kolejnych edycjach to się poprawia, ale ty masz bardzo stare ich wersje. Nic dziwnego. Kup nową mapę. Jeśli coś ci w trasach nie pasuje, wyznaczaj punkt "przez". Powinno pomóc.

Cytat:
Napisał MOTOMYSZA Zobacz post
3) Topo Poland 2011 nie umywa się do Automapy (rozchodzi mi się o dokładność, precyzyjność, intuicyjność itp W AM jest rzeczka, w Garminie nie ma, w AM mam las, w G nie, itd)-poprawcie mnie proszę, jeśli się mylę
Nie mylisz się! Topo Poland 2011 to przedpotopowa mapa. Nawet w 2011 nie była zbyt dobra w porównaniu z innymi, a teraz to szkoda gadać.
PL Topo 2015 o której piszesz, to zupełnie inna mapa - bardzo dobra do turystyki pieszej/rowerowej/moto i o 3 nieba lepsza od Topo Poland. A przy tym ciągle aktualizowana. Przy tym w wielu wypadkach nawet po szosach wyznacza trasę sensowniej trasę niż City Navigator....




Cytat:
Napisał MOTOMYSZA Zobacz post
Albo ,że wpisując dokąd chce jechać, czyli adres, muszę podać ulicę(bądź nr drogi krajowej którą chcę się poruszać) A co jeśli nie znam numeru drogi którą mam tam dojechać? Muszę otwierać mapę i podpatrzeć, itd.
Ale po co w ogóle ci numer drogi Wpisujesz adres! Miasto, ulica, numer domu. Tyle.

Cytat:
Napisał MOTOMYSZA Zobacz post
Chciałbym mieć możliwość pominięcia wpisywania nazwy ulicy, czyli domyślnie jadę do jakiegoś miasta, czyli do jego centrum i już!
Masz taką możliwość: z menu wybierasz "Miasto", a nie "Adres". To, panie, taka logika jankeska.

Cytat:
Napisał MOTOMYSZA Zobacz post
Nie wiem, czy to ja jestem taki tępy czy co, ale ...wqrwia mnie to panie doktorze
Nie jesteś tępy. Jesteś początkujący. Każden jeden przechodził to co ty

Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem