Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.09.2013, 19:32   #1
marizaga


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Swarzędz
Posty: 5
Motocykl: nie mam AT jeszcze
marizaga jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 3 godz 49 min 34 s
Question prośba o opinię techniczną, honda RD02 zgasła w trakcie jazdy

czesc, od dluzszego czasu czytam to swietne forum o najbardziej kultowym motocyklu jakim jest Afryka, a szczegolnie interesujace sa opisy wypraw . Nie posiadam jeszcze Afryki, ale mam od pewnego czasu sprzet, ktory jest bliskim "krewnym" Waszych Afryk, moze nieco lzejszy i nie robi takich wielkich przebiegow bez remontu, ale na pewno terenowo podobny poziom i duza doza wolnosci niezaleznie od rodzaju drogi. Chcialbym przedstawic pewien problem techniczny, sadze (po lektorze innych watkow), ze na tym forum jest wiele bardzo kompetentnych i doswiadczonych w mechanice motocykli osob, prosze wiec o pomoc/porade. Do sedna:

Mam nastepujacy problem z moja Honda NX 650 RD02 '93. Jezdzila bez problemu, pewnego razu silnik zaczal metalicznie stukac. Stukanie pojawilo sie nagle podczas jazdy, przy hamowaniu silnikiem i bylo obecne na cieplym i zimnym silniku. Po zdemontowaniu pokrywek od regulacji zaworow okazalo sie, ze nagle zrobil sie duzy luz na zaworze wydechowym prawym (mial okolo 1,5-2 mm). Ustawilem zawory zgodnie z serwisowka. Po odpaleniu silnik zaczal pracowac bez metalicznego glosnego stuku. Zawory bylo slychac, ale niezbyt glosno.
Po przejechaniu okolo 2 km przy delikatnym przyspieszeniu na 3 biegu, nagle motocykl zgasl (na Srodce w Poznaniu ), poczulem tylko spod siebie zapach spalin/paliwa. Dead, zero reakcji. Nie reaguje na proby zapalenia. Wydaje sie jakby nie mial kompresji, rozrusznik kreci nim tak jakby bez oporu. Gdy wbije bieg, to kolo jest zablokowane. Zastanawiam sie co moze byc przyczyna... Olej jest, paliwo jest, gdy zgasl w trakcie jazdy, to jakby nie hamowal silnikiem.
Potem juz tylko pchanie do domu w dzisiejszy sloneczny dzien. Gdyby nie pomoc dwoch osob po drodze, to bym mial jeszcze bardziej zdarte nogi. Z gory dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam.
PS: tak brzmialo stukanie przed regulacja zaworow (plik mp3):
http://wyslijto.pl/f...load/lphs0othtg
marizaga jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem