Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.04.2019, 22:18   #1
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie Synchronizacja przepustnic

no cóż wygląda na to iż honda zapomniała dodać ten rozdział w "service manual"

już w innym wątku pisałem o śrubach bypass w przepustnicach i jakoś to nie dawało mi spokoju... do tematu podchodziłem z każdej strony a to szukając coś na zachodzie a to analizując cały układ zasilania szukając elementów autoregulacji no i jakoś nie zbliżałem się do rozwiązania zagadki....

dzisiaj po całym dniu rooty dla chwili relaksu wyciągnąłem to żelazo i postanowiłem zrobić test nocny tzn. rozgrzany silnik wkręcam na 2000obr/min i czekam na kolory kolanek wydechowch zobaczymy jak ta CRF sobie steruje mieszanką. Jakie było moje zdziwienie kiedy jedno było pięknie czerwone a drugie tak na oko o połowie mniej!!! z lenistwa nie chciało mi się rozbierać tego żelaza aby dostać się do podciśnień więc na "ciemniejszym cylindrze" wykręciłem najpierw o 1/2 a później o 1 obrót (do śrub jest dostęp bez odkręcania jednej śrubki w motocyklu, wystarczy śrubokręt kątowy) tajemniczą śrubkę w przepustnicy.

Ku mojej radości kolory kolanek wyrównały się silnik zaczął pracować na wolnych obrotach idealnie równo pozostało sprawdzić jak to teraz jeździ i tutaj drugi szok w końcu można jeździć w tym kretyńskim trybie D silnik ciągnie idealnie równo i miękko od najniższych obrotów....

Dla mnie wnioski są oczywiste, jak znajdę trochę czasu to dogrzebię się do podciśnień, chociaż sądzę, że regulacji dokonuje się na podstawie analizy spalin i ew. podciśnień. Wcześniej jak robiłem zawory sprawdziłem wszystko w układzie zapłonowym i dolocie wymieniłem min przepalone fajki świec.

Nie zachęcam nikogo bez wiedzy technicznej i budowy moto do podobnym eksperymentów bo przyczyn różnicy w spalaniu jest więcej.....

być może ASO wie coś na ten temat synchronizacji.. być może ori komputer serwisowy ma taką funkcję i dokonuje kalibracji zaworów wolnych obrotów być może potrzebne są do tego 2 sondy lambda a CRF ma jedną i tylko w fabryce to ustawiają bo ktoś mądry stwierdził a po co ma im ta CRF chodzić idealnie po 50.000km lub więcej niech ich zacznie już denerwować trochę szarpać to sobie zmienią na nową i znowu będą happy sporo pytań?

także moim zdaniem CRF synchro też dotyczy.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 08.04.2019 o 22:24
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem