Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.11.2019, 23:09   #10
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał garbaty Zobacz post
stoję przed podobnym dylematem. Sprzedaję swoje t4 przerobione na kampera i miałem na testach na weekend nowego hiluxa i na 1 dzień rangera.
1. Hilux - większy prześwit, pozycja za kółkiem bardziej jak w ciężarówce co mi się podobało. Pływa trochę w koleinach powyżej 100kmph, 2.5d4d 150KM, daje radę. Napęd na 4 nie działa w pełnym zakresie prędkości, przy szybkich szutrach dupa zdecydowanie wyprzedzała, nie wiem czy nie rozpina przy 60-80 jak w Rav4. Wnętrze super, ergonomia i wykonanie niezłe, o niebo lepsze niż w wildtracku. nie udało mi się zejść poniżej 10l przy przeszło 300km z czego 100 to trasa z przelotową 90-100kmph. Klapa bez amortyzatora chce Cię zabić przy otwieraniu (oryginalne spowalniacze niedostępne, ale aftermarketowych do wyboru do koloru, w fordzie to samo).

2. Ford wildrack 2.0 biT, 213KM. Jeździ się bardziej jak osobówką, na asfaltach o niebo lepiej niż hiluxem. wykończenie wnętrza pozostawia trochę do życzenia. tu plastiki się nie schodzą jak należy, z kierownicy pruje się pomarańczowa nitka, przyciski malutkie i jest ich od groma. będzie wymagał czasu aby się przyzwyczaić. prześwit o 4cm mniejszy niż hilux ale w terenie wymiata. Drogę dojazdową mam gliniastą, po deszczu nowego landa wyciągałem jimnym. hilux tańcował okrutnie, ranger poszedł jak po swoje. Oba na seryjnych gumach. Napęd na 4 zapinasz i MASZ napęd na 4, wydaje mi się że w hiluxie elektronika za bardzo się w to miesza. Tu 4lo i blokada i grzebierz się do odcięcia. Skrzynia automat 10, przy zmianie z 2na3 szarpnięcie, ale do przeżycia, dalej gładko.
Ranger jest sporo tańszy. np paka pokryta poliuretanem 1200, w hiluxie 3000, osłony podwozia komplet 1700, w hiluxie 1500 za każdą z 3ch części.

Ja jestem zainteresowany zakupem w wersji 1,5kabiny, pakę chcę mieć min 180cm. Ranger ma większą ładowność (prawie 1200, hilux 980) i 1500na haku, hilux 1300.

Mimo tego że serducho rwie mi się do Hiluxa bo to taka trochę już legenda i marzenie z lat młodzieńczych, to rozum podpowiada Rangera. mimo mniejszej pojemności silnik aż rwie się do jazdy, i spalanie 8! a nie oszczędzałem dziada!

Jeszcze uwaga o pokrywach paki, do wyboru do koloru ale tylko dla wersji z podwójną kabiną. Dla długiej paki kilka egzemplarzy od biedy, a dla średniej tyle co kot napłakał.

Jaka cena z automatem obu ?
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem