Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.11.2018, 19:37   #242
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Cena wyższa od 1090r nie bierze się znikąd. 790 ma zawias taki jak we flagowych ęduro KTM.
Exc350 kosztuje 45tyś, a przecież nie ma nawet połowy wyposażenia 790; wyświetlacz TFT i elektronika jak w 1290 musi kosztować, inna kwestia, że dla mnie elektronika jest wadą... po co w takim sprzęcie cornering ABS... niestety KTM ustami swoich ambasadorów mówi że sprzęt jest latwy w prowadzeniu nawet dla początkujących, więc musi mieć te wszystkie wspomagacze i systemy bezpieczeństwa.

A moim zdaniem cena jednak bierze się znikąd 😉 czyli wynika głównie z szacowanego popytu. Jest dużo szumu i wyeskalowanych (w tym przez samo KTM) oczekiwań, więc będą chętni by zapłacić. Przynajmniej przez pierwszy rok-dwa.
Co do komponentów, po to robią wszystko elektronicznie i tak samo we wszystkich modelach by obniżyć koszt jednostkowy.
Mogę się założyć np, że koszt nowego cornering ABS w KTM690 (taki sam jak w 790) jest niższy od zwykłego ABS w Husce 701. A cena 690 vs 701 nie znam jeszcze ale nie zdziwiłbym się gdyby była wyższa.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem