Wątek: Pług śniegowy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.12.2014, 10:54   #8
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

Ale człowiek głupieje po 30..zapomniałem na śmierć o hydraulice..
Będzie mały wywód, z mojej wiedzy (tzn. bynajmniej nie z wszech-wiedzy)

Wyjście ze skrzyni albo reduktora raczej czyli PTO czyli power-take-off czyli przystawka odbioru mocy (jak w każdej maszynie rolniczej i nie tylko).

Plus przystawki na reduktorze to łatwe załączenie i niższe obroty na wyjściu - więc więcej mocy, porządnie i uniwersalnie; minus - nie jest tanio. Napęd z silnika jest sporo prostszy do zrealizowania, ale po pierwsze obciąża to silnik cały czas - (nawet jak pompa nie pracuje to żre jakąś moc wprost z silnika jak reszta osprzętu) a po drugie szybsze obroty (niezredukowane) czyli mniej tej mocy..
Przy różnych prędkościach napędu muszą być zastosowane inne pompy. Z tego co wiem do napędu wyciągarki małe pompy napędzane od silnika średnio się nadają (mała wydajność?), do pługu powinno wystarczyć.

Hydraulika to węże, zbiornik, olej i podłączanie za każdym razem siłownika do reszty.
Pneumatyka to mniejsze siły, ale może jakiś kompresor zamontować z małym zbiorniczkiem i by starczyło? Od razu do pompowania kół można wykorzystać np.

No i tak czy inaczej ten cały dodatkowy szpej będziesz woził cały czas ze sobą. Pochwal się jak coś wystrugasz.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem