Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.01.2024, 22:59   #15
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,916
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 9 godz 2 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Michal Zobacz post
Czy dobrze kombinuje ?
Tak jak na drugim rysunku, chciałbym, żeby acces pointy były zasilane z kabla sieciowego.
Prawie dobrze, tyle że nie tak. Do switcha podłączasz tylko jeden access point mesha (on robi za master i załatwia cały routing dla WiFi). Do tego master APeka podpinasz skrętką 2 pozostałe APeki mesha. Przy czym w zależności jak masz puszczone okablowanie masz dwie wersje podłączenia lub ich kombinacje (zerknij poniżej na mój jakże piękny schemat ):



Tak to u mnie wygląda (gdzie Living Room to master AP), tylko u mnie wszystkie AP mają backhaul po WIFI:



Jak podłączysz tak jak na Twoim rysunku to każdy z tych APeków będzie pracował jako router i siał swoje SSID (czyli będą 3 sieci WIFi)

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
Trudno się ten Mesh konfiguruje? Wiesza się czy chodzi stabilnie ?
Bajecznie łatwo z apki w fonie, która prowadzi Cię za 'rączkę' w całym setupie. Zainstalowałem mesha od TP-Link prawie rok temu po przeprowadzce do nowego domu (mam światłowód FTTH 900 / 150 Mbps) i zero zawiechy do tej pory, a połączenie z Pixelem 8 Pro po WiFi6e daje takie wyniki



Cytat:
Napisał JaTomek Zobacz post
Ustawiłem takie same ssid i hasło.
Zaraz, zaraz. Przeciez to mesh, to właśnie ma mieć jedno SSID i hasło. Inaczej się nie da. No chyba, że źle coś zrozumiałemu
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem