Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.12.2011, 16:35   #4
Zenon
leżę.
 
Zenon's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Mieszkam w Szkocji
Posty: 158
Motocykl: XL 600 V by Hans
Przebieg: 73k
Zenon jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 33 min 39 s
Domyślnie Re: Szkocja Maj

Witam.


Ze Stranraer jedź A75 na południe.
Nie pchaj sie w kierunku na Glasagow, bo pojedziesz szybko, a flaki z olejem! Jak jedziesz odpoczywać jadąc to jedź na Dumfries, stamtąd na Carlisle (granica z Angolandem w okol Gretna) - tam się złap A7 na Hawick, stamtąd na Selkirk i dalej Galashiels i dalej A7 do Dalkeith. Tym sposobem oglądając widoczki i docierasz pod Edynburg. Tu przystanek Zenon, jedziesz bez klamotów obejrzeć miasto, wieczorem wódeczka, następnego dnia rano jedziesz na pól dnia do North Berwick, bo to ładne portowe miasteczko, a i po drodze widoczki - jazda - hm... średnio.
Jak nie masz pół dnia to kierujesz się na Stirling, ale odbijasz na A977 Kinross, zeby w Muckhart odbic na drugiej klasy A823 w kierunki na Crieff przez Gleneagles, skąd przez Killin nad Loch Tay, z Tamtąd na A82 do Fort William. To pozwoli Ci ocenić, czy kierujesz się na zachodnie wyspy, gdzie musisz mieć pogodę (!!!) a po drodze do Fort William jest ciekawie...
W okolicy Fort William mam jazdy na jeden dzień i myśle, że warto go poświecić mam też ukrytą miejscówkę na spanie w miejscu, skąd nie widać cywilizacji! Jak jest pogoda to trzeba na Skye, a którym może nieco później. Wysp Zachodnich nie można zbagatelizować, jak tam nie ma pogody to się umęczysz, bez żadnych korzyści estetycznych. Ja znam ludzi, co Skye nienawidzą, bo nie poszła im pogoda...

Tu mapa odcinka:

http://g.co/maps/4aggk


Pozdrawiam

Zenon.

Ostatnio edytowane przez Zenon : 21.12.2011 o 10:54
Zenon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem