Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.12.2017, 13:47   #18
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał VIPER Zobacz post
Lektura jest mi znana, tylko trchę ją wypatrzyłeś cytując fragmenty wyrwane z kontekstu.
Ależ Viper, niczego nie wypaczałem (bo chyba o wypaczenie Ci chodziło). I niczego nie cytowałem w pierwotnej wypowiedzi. Artukuły znalazłem juz po napisaniu postów, ot tak, na szybko, nie jako wskazanie źródła wiedzy, ale bardziej aby pokazać, że w zalezności kto artykuł pisze taką ma konkluzję. Ja wierzę w wyniki rzetelnych pomiarów, a tych żaden z nas nie zacytował. I już na samym wstępie mej wypowiedzi zaznaczyłem, ze to w dużym, bardzo dużym uproszczeniu.

Cytat:
Napisał VIPER Zobacz post
A ile lejesz oktanów do swojego ?
Mój, podobnie jak Twój, przystosowany jest do spalania benzyny 91 oktan. Takiej w Polsce nie uświadczyłem jeszcze, zatem leję najtańszą 95 na sieciówkach (najczęsciej na Lukoilu), choć i na stacjach "no name" się zdarza. Za wschodnią granicą zalewałem tym co było akurat dostępne - czasami była to 92, czasami 95, a raz nawet 88 się zdarzyło. I odpowiadając na niezadane pytanie - tak, 98 oktan to silnik w moim moto nawet nie wąchał. W poprzednim też. I w poprzednim. No i w aucie, jak jeszcze benzyniakiem jeździłem.
I wątek trochę oddryfował od pierwotnych założeń.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem