Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02.11.2010, 19:59   #291
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Panie i Panowie
Dla mnie istnieją 2 typy motorków: użytkowane w Europie i poza. Niech każdy z was wysili wyobraźnię: jesteśmy w Burkinia Faso, Mongolii, gdzieś w Indochinach czy innej wspaniałej dupie. Drobna usterka elektroniki !? Pakujemy się do plecaka i mamy nadzieję że to co zamówiliśmy dotrze w terminie, w dobrej kondycji i czy aby na pewno będzie to zamówiona część. Mamy 2 tygodnie na zwiedzanie okolicy w wersji optymistycznej. Roweryści pedałują z ciężkimi stalowymi ramami made in Holand, a osprzęt kupują za straszną kasę gdzieś na Ebayu z czyszczonych magazynów. Niektórzy twierdzą że nowy osprzęt zużywa się pod wpływem grawitacji. W stepy Azji czy pustynie Afryki nie jeździmy nowymi merolami, czy BMW. Tam radzą sobie stare defki i toyoty, starsze niż niejeden z nas. W Mali nie było np szansy na dętkę 21". Innych taili też nie ma. Są spawarki, młotki, śruby, nakrętki, drut. Faktem jest że wiele detali zostało zastąpionych plastikiem, a elementy stalowe aluminium. Dość zaawansowane i dopracowane mechaniczne układy zasilania zastąpiła wątła chińska elektronika, a rzetelną konstrukcję gadżeciarstwo. Spójrzcie pod podwozie starego range i nowego. Oczywiście komin z Europą w tle, krzaki i mokradła dają wiele satysfakcji i tu możemy się spierać o wyższości świąt
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem