Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.02.2012, 08:42   #45
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
- importuje na ekran kompa mapy zainstalowane w gps-ie (nie trzeba ich miec zainstalowanych w kompie!)
teoretycznie MS też ma taką funkcję, ale nigdy nie testowałem
Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
- można dowolnie konwertować tracks <-> routes
Gdy jeszcze nie było BC ani nie znałem innych metod udało mi się wykorzystać MS do zrobienia czegoś takiego, ale to była alpejska kombinacja. Teoretycznie więc się da, jednak wprost takiej funkcji nie ma. UPDATE: jest, ale działa tylko w niektórych sytuacjach.
Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
- obsługuje BirdsEye, czyli ściąganie zdjęć satelitarnych do gps-a. Choć użyteczność tego ficzera zależy silnie od jakości tychże zdjęć, to pomysł jest fajny.
BE niestety jest płatny, więc IMO lepiej od razu przerzucić się na KMZtki ściągane z googli. Tym bardziej, że obecnie da się je już konwertować do JNX (natywny format BE dający dodatkowe możliwości), choć obsługa takich plików wymaga modyfikacji softu w odbiorniku.
Nie testowałem jeszcze.

Niemniej mapy rastrowe w KMZ dają się świetnie podglądać w Google Earth (warto tworząc KMZ ustawić opacity (przezroczystość) na 100% - garmin i tak na to nie reaguje - a potem pobawić się suwakiem przezroczystości elementu/warstwy w GE).


Cytat:
Ale może to znasz? - używam bardzo fajnego i prostego programiku gpx2img (http://www.gpx2img.com/) Można w nim zbierać do kupy wiele różnych tracków (w różnych kolorach, grubościach i wzorach linii), dodawać własne waypointy i zapisywać jako pliki *.img.
Dzięki, sprawdzę. Słyszałem o tym programie, ale tworzenie .img na wyjściu to nie jest to czego potrzebuję (GPX). Niemniej potestuję, może da się coś z tego wyciągnać.
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem