Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.01.2021, 16:15   #30
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 961
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 44 min 28 s
Domyślnie

Będę budował wiatę , dość dużą 10x10 m. Zastanawiałem się z czego zrobic podłogę.Najpierw miała byc kostka , a słupy metalowe przykręcone do tzw stop. I teraz tak , pomijajac koszt kostki 100 x 30zł = 3000 plus robota nastepne tyle przy dobrych wiatrach, do tego kruszywa, mączki itd wiec 8-10 k na gotowo. do tego koszt stop okolo 20 szt 40x40x60cm. to tezz 2k robota. Jako że jestem inwalida, sam nie dam rady. I wpadlem na pomysł, zeby wylac beton. Jakies 12 m3 by poszlo, co daje z transportem też okolo3k i tylko tyle , na nastepny dzień zacierka z wodą i jest gladko w miarę. I pytanie.Jak przygotowac grunt, miejsce pod lanie betonu.mam wykorytowane juz na okolo 20 cm, najpierw warstwa kamieni i kruszywa 0-32, ubijanie i na to beton. Tylko po czym to sciągać- jakieś deski się nabija, poziomuje i po nich ściąga płaszczyznę? Ma to jeszcze jeden plus -jedna spójna płyta lepiej sie spisze chyba zamiast stóp co 3 metry i nie bedę musial oglądać ryjów "brukarzy" ojszczymurków przez 2 miesiace.
W garażu 15 m2 ściągaliśmy to po rurkach-jak się to robi na większych płaszczyznach?
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem