Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.08.2019, 10:10   #18
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 38 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Mam do Was pytanie - przednie tarcze nowe, zrobiłem serwis zacisków (czyszczenie i składanie na płyn), do tego dałem przewody w stalowym oplocie.

Klamka podczas zahamowania do zablokowania koła zamyka się do 2/3 (w kierunku manetki)
Dodatkowo na tarczach od góry widać, że klocki nie pracują około 3 mm od zewnętrznej krawędzi tarczy.
Oba zaciski delikatnie klekoczą gdy klamka jest odpuszczona (tłoczki się za daleko cofają?)

Czy to normalne, a jeżeli nie, to gdzie popełniłem błąd?
Nie wiem bo cieżko stwierdzić na odległosć ale podpowiem ci parę rzeczy.

-Płyny hamulcowe są diametralnie różne i na różnych płynach będzie całkiem inaczej pracować.
Nie zawsze dot4 jest taki sam catrola czy mobila

-klocki hamulcowe mimo tego samego modelu maja różną szerokość okładzin i wiem że w afri często widziałem model o węższej okładzinie.. wynikało to z innego modelu klocków.

Na zdjęciu poniżej masz ten sam model klocka hamulcowego dwóch różnych producentów w jednym szerokość okładziny 25,00mm w drugim średnio 22,60mm czyli 2,40mm mniej

-Klekoktanie nie jest dopuszczalne,i z hamulcami bym nie eksperymentował. Niby prosta rzecz ale wielokrotnie spotykam sie z takimi rzeczami że jakbym miał włosy na głowie to by mi sie zjeżyły.
Przeglądnij raz jeszcze wszystko dokładnie i sprawdz.
Jeżeli nie dajesz rady poproś jakiegoś mechanika żeby ci obczaił co jest nie tak.
Czasem o życiu decydują centymetry.

Zawodowo przy tym robię i powiem ci że nawet śruba do przewodu hamulcowego potrafi zmienić działanie hamulca.

edit sprawdz stan prowadnic bo jeżeli sa zużyte będzie trzeba wymienić,zacisk ma się płynnie przesuwać i nie ruszać na wszystkie strony świata.
jakby co nr tel w profilu
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 69153455_525096068234408_8235978674914983936_n.jpg (257.0 KB, 21 wyświetleń)
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem