Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.11.2019, 16:53   #52
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
A więc temat nie wart drążenia. Trudno, raz na 100-200 tys. km trza wymienić oryginalny komplet i jeździć.
mam już 90.000 proszę Cię to nie jest śmieszne


dotarła zębatka OEM i na wstępie w porównaniu do JT wieloklin jest węższy o ok 1.5mm na korzyść JT (szerszy) ale co ciekawe zakładając oryginalną zębatkę musiałem poluzować łańcuch o ok 1.5mm więc sporo... Wyjaśniło się też dlaczego zębatka JT miała duży luz po niewielkim przebiegu:

wieloklin zębatki oem jest węższy i zakładając nową zębatkę JT otrzymujemy fabryczne pasowanie wałek/zębatka i jest miło bo żadnych luzów ale szersza część zębatki bardzo szybo się zużyje do wałka więc w krótkim czasie luz się powiększa do tego z filmu i nie jest to wada zębatki.

Zastanawiałem się nad wklejaniem ale w porównaniu do XRV w CRF obciążenia są dużo większe i mam wątpliwości czy to podoła... więc tymczasowo zrobiłem patent z uszczelnieniem wieloklinu oring od strony silnika 29x1.5 a od strony nakrętki 25x2 (chociaż lepszy były 2.5) takie rozwiązanie zamyka możliwość wydostawania się smaru oraz wypłukiwaniu go przez wodę. Ile to wytrzyma zobaczymy. Oringi mieszczą się we wcięciu wieloklinu zębatki i nie są w żaden sposób przycięte ani nie zmieniają dystansowania..

Docelowo myślę o zamówieniu 2 podkładek ale o grubości 0.3mm z teflonu jedna od strony silnika z wycięciem na wieloklin a druga od strony nakrętki do tego nowa podkładka (grubsza) aby był dobry docisk z samej śruby usztywni to sporo zębatkę a także powinno uszczelnić wieloklin.

Zębatka przednia po dokręceniu śruby ma 0.55mm luzu bocznego na wałku więc ściema niezła z rozwiązaniem problemu wałka... sporo osób dało się nabrać... problem był i będzie taki sam

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 09.11.2019 o 17:59
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem