Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.03.2011, 09:32   #5
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 39 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
Mi kiedyś padła matryca chyba w canonie. Jedyny ratunek to kupić nowego ... Panasonica hehe
Znaczy się nie opłaca się szukać i wymieniać takich elementów.
Nie zawsze to jest opłacalne. Tzn. przejście z Canona np. na Panasonica - czyli inaczej mówiąc - zmiana systemu. Mając kilka obiektywów, jakąś dedykowaną lampę i kilka innych szpejów rzadko opłaca się to korzystnie sprzedać i kupić na nowo porównywalny sprzęt w innym systemie bez utraty kasiory. No chyba że są ku temu jakieś szczególne przesłanki, np jakiś nowy model aparatu mający coś czego konkurencja nie ma, czy szczególny superobiektyw, którego inni nie mają.

Cytat:
Napisał graphia Zobacz post
Nic nie zastąpisz. Kup jakiś 20D też będzie śmigać
Zgadzam się. To wg mnie dobre rozwiązanie. Może nie koniecznie 20d, bo to dość stara konstrukcja, ale jeśli znajdziesz egzemplarz z pewnym przebiegiem, nie rokującym szybkiej konieczności wymiany migawki, to czemu nie. Jakość wykonania "trabantów" z oznaczeniem xxxd jest znacznie delikatniejsza od modeli xxd. Do tego jakość pomiaru światła i AF też różnią się znacznie oczywiście z korzyścią dla modeli 2 cyfrowych.

Ideałem byłoby kupienie jakiegoś pancernego 1d. Mk1 czy mk2 można już dość tanio wyrwać. Oczywiście w porównaniu z cenami sklepowymi. A jego pancerność i długowieczność w przypadku wypraw po bezdrożach i to na dodatek motocyklem może być nieoceniona.
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...
diverek jest offline