Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.02.2022, 19:43   #146
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 23 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Tak w ogóle, ostatnimi czasy w roli czytacza pozgłębiałem nieco forum BMW i wniosek z tego nasuwa się taki, że się kupiło niemalże prom kosmiczny
Zapewniam Cię , że nie kupiłeś promu kosmicznego to zajebiście prosty motocykl do serwisowania z bardzo przemyślaną konstrukcją dającą mu długowieczność np silnik bez mokrego sprzęgła smarowany zwykłym samochodowym olejem wytrzyma dłużej bo nie ma syfu z zużywająceg się sprzęgła , suche sprzęgło o wielkości stosowanej w samochodach o pojemnosci 1,8 litra (może nie działa bajecznie , ale skutecznie) , skrzynia biegów (na dużych łożyskach)oddzielnie od silnika smarowana olejem przekładniowym , wał kardana (trzeba lekko zadbać czytaj smarować a będzie bezproblemowy) , przekładnia główna (wymieniać olej co 10 tys km i też jest bezproblemowa) .

Podstawowa zasada to kupić prawidłowo serwisowany sprzęt , a odwdzięczy się bezproblemowym wożeniem kierownika na długie wycieczki
PS . Mnie nigdy te motocykle nie zawiodły ,a pare ich miałem i zrobiłem nimi trochę kilometrów ( R1200GS z 2006, R1200GS z 2009 , R1200 GSA z 2013 , R1200HP2 ENDURO z 2005 , F800GS z 2008 , G650Xchallnege razy 2 i teraz R1250GSA ).
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem