Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.07.2011, 20:31   #8
Mytoon
 
Mytoon's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Malbork
Posty: 8
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mytoon jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 4 min 50 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o cukier wanilinowy to ja daję saszetki po 32 gr.

Jałowcówka
Przymierzałem się do tego trunku ze 2 lata i nigdy nie udało mi się zebrać co by go zmajstrować, a jest pyszny. Jałowcówka to nic innego jak Gin domowej roboty.
Za jednym razem trzasnąłem 2 przepisy.

Jałowcówka alpejska
około 50 jagód jałowca
0,5 l spirytusu
50-60 dag cukru (ja daję trzcinowy)
3 szklanki wody
kawałek korzenia imbiru
Jagody jałowca można zebrać samemu, ja kupiłem w markecie. Jagody jałowca tłuczemy przez szmatkę młotkiem. Wrzucamy do dużego gąsiorka i zalewamy spirytusem. Zamykamy i odstawiamy na 2 tygodnie w ciepłe miejsce. Codziennie należy potrząsać gąsiorkiem. Po dwóch tygodniach kolejny etap - gotujemy wodę, wrzucamy do niej cukier i robimy gęsty syrop. Po ostudzeniu mieszamy z zawartością słoja, dorzucamy korzeń imbiru pokrojony na plasterki i odstawiamy na kolejny tydzień. Następnie filtrujemy nasz trunek np. za pomocą filtrów do ekspresów do kawy.
Tak przygotowaną jałowcówkę można pic zarówno z kielicha jak i z tonikiem.


Jałowcówka leśniczego
To jest hardkor, do picia bezpośrednio nadaje się tylko na dworze przy jebitnym mrozie. Ja zmieszałem ją z jałowcówką alpejską i wyszedł zgrabny gin do drinków z tonikiem.
Skład:
około 50 jagód jałowca
0,5 litra spirytusu
0,5 litra wódki
2-3 cytryny
kawałek korzenia imbiru
Podobnie jak w poprzednim przepisie tłuczemy jagody jałowca i wrzucamy do słoja wraz z wódą i spirytusem. Odstawiamy to na 2 tygodnie w ciepłe miejsce. Po tym czasie filtrujemy owoce jałowca od trunku, dodajemy cienko pokrojone skórki z 2-3 cytryn, kawałek korzenia imbiru i odstawiamy na miesiąc. W tym przypadku także codziennie należy potrząsnąć słojem czy też gąsiorem.

Przepisy znalazłem kiedyś w necie, trochę je zmodyfikowałem.

Ostatnio edytowane przez Mytoon : 22.07.2011 o 20:36
Mytoon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem