Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.02.2017, 09:09   #9
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał voxan69 Zobacz post
mdxmd inna twardość panewki ma swoje uzasadnienie - nie wieżę aby byle środek za kilka dyszek utwardzał powierzchnie róźnych metali do tego samego poziomu. Poczytaj trochę o metalurgii, chemicznych procesach utwardzania powierzchni itd. nie jest to takie proste jak się wydaje.
ja też nie wierzę w takie cuda..., ale przed zatarciem to jest możliwe aby zabezpieczał silnik, tylko taka sytuacja praktycznie nigdy nie wystąpi no bo kto jeździ bez oleju! przy normalnej eksploatacji taka sytuacja nie występuje. Przecież nawet jak padnie nam smarowanie to nikt o zdrowych zmysłach nie jedzie dalej nawet gdyby miał taki środek w silniku. Pomijam sytuacje ekstremalne gdzieś na końcu świata - wtedy owszem może to się przydać.

Ale na YT jest mnóstwo filmów, gdzie mierzone jest ciśnienie sprężania i w/g tych testów ciśnienia poprawiają znacznie z wyrównaniem włącznie.

No cóż może faktycznie coś tam poprawia, tylko mnie zastanawia jaki to ma skutek kiedy to cudo się wytrze a elementy współpracujące są wyrównane na błysk to skutkiem tego może być powolny zgon silnika. Kiedyś oglądałem pod dużym powiększeniem czop wału od GSXR750 i była na nim naniesiona taka trapezowa choinka



nie widoczna gołym okiem, gładzie cylindra, panewki wałka rozrządu nic nie jest idealnie gładkie bo nie może być aby powstał trwały film olejowy.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 19.02.2017 o 09:16
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem