Wątek: Fotorelacje
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.08.2021, 19:20   #50
Burkinafaso
 
Burkinafaso's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2021
Miasto: Raniżow/Żolynia
Posty: 27
Motocykl: RD07 i RD07a
Burkinafaso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 14 godz 37 min 21 s
Domyślnie

Dzisiejsza objazdówka po zachodniej części Beskidu Niskiego.
Po dotarciu do Rymanowa Zdrój kieruje się ładną widokowo trasą do Jaślisk. Skąd jadę dość zniszczoną lecz przejezdną drogą w stronę granicy przez Lipowiec i opuszczoną wieś Czeremcha.





Zwrotka przy granicy i wracam do Jaślisk skąd kieruje się na pobliskie wzniesienie na którym jest krzyż i kapliczka. Ładne miejsce widokowe, więc krótka chwila na refleksje i zaczynam około godziną podróż przedzierając się z górki na górkę przez w miarę dobre polne drogi, później pastwiska, krzaczory itp. aż w końcu wyjechałem w Polanach Surowicznych skąd przedostałem się do drogi głównej prowadzącej prosto do Komańczy.





Następnie kieruje się w stronę wsi Bukowsko z której wychodzi wiele dróg podporządkowanych kamienistych, którymi można spokojnie dojechać na całkiem fajne bezludne i ciche miejsca widokowe. Ja obrałem drogę w lewo przez Wolę Piotrową kierując się na szczyt z Korony Gór Beskidu Niskiego zwanego Tokarnią. Po drodze zatrzymuje mnie leśniczy w pierwszej chwili pomyślałem że będzie zjebka za wjazd do Nadleśnictwa czy coś. Ten jednak okazuje się spoko gostkiem, który mnie instruuje gdzie i którą drogą najlepiej jechać oraz którędy wracać, żeby nie jechać tą samą drogą. Po dotarciu na szczyt na który prowadzi zwykła polna droga robię sobie chwilę przerwy i przygotowuje się do drogi powrotnej.


W międzyczasie przewija się sporo Cerkwi, kościołów katolickich i zielonoświątkowców. Dużo domów ze starej architektury. Bardzo ładnie jest przy Jeziorze Sieniawskim i w Rudawce przy wodospadzie Olzy.
Burkinafaso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem