Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.08.2018, 13:10   #28
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cieszę, że się podoba. To był, krótki ale bardzo intensywny i fajniutki wyjazd, niemniej jednak kilka rzeczy bym zmienił - o tym może we wnioskach na końcu audycji, więc nie będę uprzedzał faktów.

Co do kupowania czegokolwiek w kształcie starego sztrucla po to aby to tam zawieźć - przerabiałem to już i powiem Ci, że pomysł jest kompletnie bez sensu.
Poza tym to nie jest 'jeziorko' tylko naprawdę kawał wody i jak zacznie wiać to masz na takim kurduplu po prostu przejebane. Kropka.
Chcesz popływać na Saimaa /a jest kurde gdzie!/ to w Lappenranta wynajmuje się żaglówkę sportową kabinową na 4 osoby /nawet nie wymagają patentu/ za 2500PLN na tydzień. I pływasz. Nie da się tego porównać z niczym czego jesteś w stanie doświadczyć na mazurach pod względem warunków, wody, ludzi, tłoku itp.
Mam na mapie o wiele więcej chat jak na zdjęciu i można tam kimać za free. Jest to jakaś opcja.
Na pewno więcej nie pojadę do Finlandii na tydzień samochodem bo to bez sensu. To już wiem.
Plan jest teraz taki aby pooglądać finlandię tą prawdziwą czyli jednak północ ale chyba jednak zabiorę się tam ceglastą.
Mam tam parę ciekawych miejsc do zobaczenia, na pewno wezmę wędkę i chyba cos w rodzaju belly boat, żeby móc łowić za pasem trzcin na postoju. W tym roku to już pass ale ostrzę zęby na przyszły. Może jednak w końcu wyjdzie kółko Norwegia/Finlandia? hgw.
Jest tam na przykład w pewnym miejscu rozbity Junkers a graty z niego są meblami w chacie, która tam stoi. Oczywiście otwarta. Tego rodzaju historii jest na pewno dużo dużo więcej.

Mniej więcej w jednej trzeciej finlandii od południa idąc i w jej wschodniej części jest największe skupisko niedźwiedzia brunatnego i jeśli jest w planie kimanie na dziko w dużej ilości w tamtej okolicy to trzeba naprawdę uważać. To nie żart, zwłaszcza latem kiedy wyprowadzane są młode mioty.
Ogólnie od połowy w górę szanse na spotkanie z misiem są spore ale okolica powyżej wspomniana to takie Błażoli tamtejsze kto kuma to miasteczko?
Jeździ się jak pisałem zajebiście - 80kmh dopuszczalnej, dobry asfalt lub zajebisty szuter /o tym też będzie/ nie zachęcają nawet do rozpędzania się. Jest relaksująco - ogólnie to ostrzegają bardziej przed łosiami na środku drogi niż przed niedźwiedziami - znacznie więcej ludzi ginie od spotkania z łosiem niż od misiów. Taka dygresyjka.

@ Adampio - rzek jest tam MASA. Ogólnie kraj jest podzielony jak dla mnie w idealnych proporcjach: 70% woda 30% lasy. Podoba mi się. I nie ma PIS. Byłem tylko w Karelii południowej i tyle mogę powiedzieć. Przeczytasz jeszcze. Subskrybuj.

Nie myślcie sobie, że jestem znawcą regionu czy kraju bo nie jestem i chyba tak to nie brzmi. Z tego co widziałem i doświadczyłem to zjadłem ogonek z wisienki na torcie. Mniej więcej tyle. Wiem jednak, że to piękny, czysty, zadbany kraj. Nie powiem nic nt. zamkniętości tamtejszych ludzi - wszedzie gdzie byliśmy /sklepy, port, przydrożny kebab w deszczu/ ludzie reagowali na nas pozytywnie i byli bardzo mili. a jak już się dowiadywali, ze chcielibyśmy się nauczyć fińskiego... ho ho! btw język trudniejszy na skali niż polski. ma sa kra.

no nic - cdn wkrótce. cieszę się, że ktoś tu zagląda.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 24.08.2018 o 13:17
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem