Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.04.2017, 08:56   #19
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Jeżeli to Upside down to wg mnie nie warto akurat tego zawiasu. Miałem w swoich afrykach/trampkach różne, w tym 2 razy 45 - raz showe , raz marcoche. Zawias z huski 45mm upside down to dosyć stary zawias, części do jego bebechów (oprócz uszczelniaczy) sa drogie i kiepsko dostępne. to nie WP 43/48 że kupisz zestaw all bolsa za 250 zł. Druga sprawa - lagi 45 mm szybko traca chrom na dolnych powierzchniach-zazwyczaj wystaje w tych leciwych zawiasach podkład z mosiądzu, ale nawet jak jest dobry wsadzasz taki 20 letni zawias do AT i zaraz masz starty. Mam 2 komplety tego zawieszenia...
Dlaczego jednak można się zastanowić? Huska w latach 94 - 99 stosowała sztycę pod łożyska 1 cal - 25,4 mm. Gwint na sztycy był mniej niż 25 mm. Wystarczyło przetoczyć sztycę na 25 mm pod seryjne łozysko 25/47 i mieliśmy zestaw do AT. Ogarnięty tokarz zebrał mi te 0,4mm bez wyciskania sztycy za niewielką kwotę. Dodatkowy plus - górnej półki nie musimy ruszać - w miejscu gdzie się idzie pólka sztyca ma poniżej 25 mm.
Pólki od Huski - są OK i prawie pasują do AT/TA/Dominatora/XL/XR/SLR/FMX i innych.
Moja propozycja: do półek od huski pasują Lagi KTM WP 43. Te lagi są bardzo popularne, części do nich od holery, pasuje do nich każde koło na ośkę 20 jak i 26mm, do kompletu pasuje każda tarcza od ktma po 2000 roku i każdy zacisk (zacisk kompletuje się do pompy hamulcowej - rok zmiany to 2008)
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem