Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.08.2019, 21:01   #77
Rysiek_81


Zarejestrowany: Jun 2019
Miasto: Wiocha za Piasecziusets
Posty: 39
Motocykl: T7/TA600/GS1200/CRF300L
Rysiek_81 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 11 godz 33 min 5 s
Domyślnie

Miałem dokładnie coś podobnego o czym pisze Borkow, musiałem puszczać co jakiś czas kiere i "machać dłonią" szczególnie lewą tak mi drętwiała, prawa troszkę mniej, ale też. Miałem przez to dość swojej aryki... lepiej jeździło mi się trampkiem z 2003 niż crf1000 , powyższe problemy nie występowały na innych motocyklach które miałem w międzyczasie (ST1100, gejes 1150, nx650, xl650v). W tym roku po 8 dniowej wycieczce (na crf1000) do RO wróciłem bardziej zmęczony jazdą niż po zeszłorocznym wypadzie Murmańsk-Nordkap (na Trampku), owe drętwienie i dyskomfort występowały tylko przy dłuższych przelotach asfaltowych moim zdaniem było to spowodowane złą pozycją, tzn w moim przypadku zbyt wyprostowane ręce (kiera za nisko i za daleko) i co za tym idzie za mały kąt w łokciu. W miedzy czasie zanim doszedłem o co chodzi odkupiłem od kolegi swojego Trampka sprzedanego w zeszłym roku i to rozwiało moje wątpliwości że chodzi o pozycje (też byłem bliski wybrania się do lekarza) ale na trampku owe problemy z drętwieniem i mrowieniem nie istniały (za to było parę innych w porównaniu do crf 1000).
Problem prawie całkowicie rozwiązało takie ustrojstwo:

https://allegro.pl/oferta/podwyzszen...YzZiY2UxMzA%3D

Kierownica jest podwyższona i położyłem ją na maxa do siebie linek prawie starcza tzn przewód hamulcowy trzeba wypiąć z mocowania a linkę sprzęga popuścić piździ włos na pancerzu na dole przy silniku a przy klamce wkręcić. Co prawda przy włączeniu blokady kierownicy linka od sprzęgła i przewody do lewej manetki są napięte jak baranie jaja ale da się z tym żyć i nawet problemy z wyjęciem kluczyka ze stacyjki w owej sytuacji (przewody i linka przeszkadzają) są nie zauważalne kiedy w końcu można normalnie podróżować i się nie wkór...ć.
A to co napisał Biciu o prostowaniu kiery po glebie to święta racja ale coś za coś

Pozdrawiam Rysiek
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg ROX.jpg (110.2 KB, 143 wyświetleń)
Rysiek_81 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem