Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.08.2010, 18:00   #4
JarArt
 
JarArt's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Inowrocław
Posty: 53
Motocykl: RD03
JarArt jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 58 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Wiem, że to banały i wybacz że sugeruję, ale czasem można potknąć się na dupereli . Może padł czujnik stopki bocznej? Może masz wyłączony zapłon na kierownicy - silnik kręci ale bez iskry. Nie ma świecy na obu garkach? Na wszystkich 4 świecach? Wszystkie 4 cewki padły razem...?
No właśnie nie ma na dwóch świecach z dwóch różnych garków ?! (nie do wszystkich mam dostęp bez ściągnięcia baku). Podejrzewam coś z elektryką, a dokładniej z napięciem zasilającym, nie wierze tak jak Ty, że wszystkie cewki padły + dwa moduły. Zdarzało się przecież, że moja Afri nawet uruchamiała się na jednym garnku, i jechała również na jednym (gdy padł mi moduł).

Miałem podobny problem podczas ostatniego wyjazdu, ale sprawdzenie jednej wtyczki dało rezultat pozytywny. Teraz już to nie pomogło. A nawet zerknięcie do innych w czasie, który miałem wolny...

Faktycznie muszę sprawdzić czujnik stopki bocznej oraz wyłącznik zapłonu na kierownicy... Ostaniem razem oprócz przeczyszczenie jednej wtyczki tj. pierwszej na kablu "+" od AKU (z bezpiecznikiem 30A) , złożenia stopki i przełączenia przełącznika na kierownicy w pozycję "RUN" nic nie robiłem by iskra znów się pojawiła.
Muszę się więc wybrać z miernikiem do garażu...
Kurcze, że jakoś odrzuciłem ten problem skupiając się na elektryce. Mam nadzieję, że to pomoże bo jak dotąd nigdy moja "BABCIA" nie odmówiła mi posłuszeństwa.
__________________
RD03 - ginący gatunek...
JarArt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem