Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.01.2012, 18:26   #78
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
...Bez zgody autora mogę tylko wspomnieć, że macki pierwszego odcinka sięgają na powrót do Polski, do wioski, której nie ma na mapie, a nazwy jej próżno szukać w spisie dedykowanym. Rzec jeszcze mogę, że lud w niej turecki pomieszkuje. Lud niezwykły... Co Bajrasza łączy z ludem tym?
Ryby siną barwą kłute, a dokładniej ich (ryb znaczy) tatuaż.
Ciekawostka wielką fakt, że motyw ów zaczerpnął sam Sienkiewicz Henryk (lokując na klacie Azji Tuchajbeja) znajdując go w opisie historii, która znana jest w owej wiosce od lat setek, a przekazywana tylko i wyłącznie z ust do ust do dnia dzisiejszego.
...
Elwood tylko sobie znanym szatańskim sposobem, sczytuje me tajne zapiski. Ma rację jednak, że jest takie miejsce, które w pewien sposób wpłynęło na podróż bez towarzystwa. Miejsce jest to piękne, a ludzie tu mieszkający, bardzo serdeczni.


Ma się wrażenie, ze czas się tu zatrzymał w miejscu









...jest też tam miejsce, które pomimo przeznaczenia, nie wprowadza mnie w stan smutku, a jakoś irracjonalnie pobudza.








mieszkają tu też bociany, a przecież każdy wie, że tam gdzie ci podróżnicy w czerwonych mokasynach zakładają domostwa, tam jest cicho i spokojnie




Nie mylił się też Elwood, że nie wszystko będzie powiedziane, napisane i narysowane. Miejsce zaś zacne i warte zwiedzenia. Każdy kto wybiera się za wschodnią granicę, powinien spędzić tam trochę czasu. Daje to pewien obraz ludzi i miejsc jakich wiele można spotkać w dalszej wschodniej wędrówce. Jako zachętę dodam, że zjeśc tam można wysmienicie, a mieszkańcy przednią okowitę potrafią pędzić.


.
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem