Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.11.2017, 23:11   #80
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Novy, w tych ogłoszeniach pisze że pracodawca daje mieszkanie i załatwia wszelkie formalności.
Sam ostatni rok pracowałem w DE jako szofer
I było to właśnie u Faziego
Robota z mieszkaniem tyle że na samozatrudnieniu
Wystawiłem fakturę i dostawałem kasę na polskie konto
Zgadza się, nie kwestionuję tego. Oferują pomoc, ale trzeba będzie za nią zapłacić.
Z drugiej jednak strony należało by na takie ogłoszenia uważać.
Dlaczego?
Bo nie ma ludzi do pracy, jest napływ ze wschodu, którzy zaniżają rynek biorąc, co jest w coraz niższych pieniądzach.

Całkowicie hipotetycznie będę operował tu fikcyjnymi, jednak nieco zbliżonym kwotami netto w euro.

Taki pracodawca da zarobić, powiedzmy te 1500 euro.
(I to nie są dobre pieniądze za jazdę na długie trasy lub międzynarodówkę).

UWAGA - każdy pracodawca w de podaje kwotę wypłaty w brutto! Obliczenie kwoty netto z brutto jest również różne dla każdego z osobna, znów kilka czynników ma na to wpływ. Mowa o klasie podatkowej. Trzeba się przygotować.

1. Odliczy sobie za mieszkanie około 250 - 300 Warmmiete (czyli wszystkie koszty łącznie: wynajem + (gaz, woda, prąd, itp.)),
2. Odliczy sobie 'pomoc' za załatwienie formalności (fakt, jednorazowa) - około 300 - 500,
3. Odliczy sobie usterki za sprzęt, opóźnienia, wykroczenia, przepały, mandaty: min. 50 - <
4. Odliczyć należy pożywienie, higiena: 75 - 150

Pozostaje na miesiąc: ~800 - 1000 - zależy to od wielu czynników zamieszczonych w pkt. 3, czyli pomysłowości właściciela jak i jego zabezpieczenia się lub też naszej jazdy (mandaty, uszkodzenia pojazdu).

Jeżeli to, co powyżej otrzymasz za miesiąc to na polskie warunki może to być (lecz nie musi) nadal kusząca oferta. Do tego wspaniałomyślny Szef powie, że spójrz - masz przecież jeszcze dodatki, typu:

1. Diety,
2. Rozłąkowe,
3. Kindergeld.

co daje suma summarum kwotę znowu około 1500.
I w tym momencie (zresztą już za zaproponowanie 1500) należało by panu napluć w twarz.
Bo na rękę powinno po odliczeniu zostać minimum 1500 + dodatki z drugiego akapitu.

Ale to tylko takie moje luźne, subiektywne przemyślenia
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem