Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.07.2019, 09:38   #103
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Mały update odnośnie problemów ze sprzęgłem, zmianą biegów, znalezieniem luzu , dziwnymi dźwiękami, brakiem mleka od krów i kurami co jajek nie znoszą.

Wczoraj udało się zrzucić pokrywę sprzęgła, zrobiłem kilka fotek na szybko. Zacznijmy od pierwszego widoku jaki się ukazał po odkręceniu dekla, rozkręceniu sprzęgła, ściągnięciu koła napędowego pompy oleju (dlaczego to zrobiłem będzie już za moment). Wspomniany widok:



Tutaj zbliżenie na miskę olejową:



Jakby ktoś myślał, że ma zwidy to jeszcze dodatkowo zoom:



Śrubka zrobiła sobie wolne i wczasy w olejowym jacuzzi, obok kręcących się trybów

Normalnie powinna znajdować się w otworze, zaznaczonym strzałką.



Z powodu jej braku, wszystko latało na boki... wystarczyło lekko popchać mechanizm zapadkowy i widoczny był spory luz, w każdą stronę to samo:



Z powodu zwiększonego luzu i latanie tego na boki, dźwigienka blokująca wybrany bieg (zaznaczona w kółku ze strzałką wyżej) zacinała się pod tarczą z rowkami i trochę się skrzywiła. Przez to, że nie blokowała biegów był problem z wrzuceniem luzu (bo zapadka nie działała) jak i czasem skrzynia się zacinała, bo rolka dźwigienki blokowała się między tarczą kodującą a obudową silnika. Wydaje mi się, że brakowało tam jeszcze jednej podkładki, na fiszkach tak jakby była i miała numer 20 o ile dobrze pamiętam.

Dodatkowo po odkręceniu kosza, udało się sprawdzić stan tulejki dystansowej i podkładek. Na obu widać wżery. Przez to kosz nie miał mniejszy luz jak przewidziany. Przekazywanie napędu przez takie coś wydaje mi się trochę naciągniętą teorią, ale trzeba to wymienić. Może tulejka, podkładki z nowym kompletem tarcz i sprężyn spowoduje lepszą pracę sprzęgła.





Do naprawy zamówiono:
Kompletne sprzęgło, około 310zł (tarcze, przekładki, sprężyny),
Ta dźwigienka z rolką do kodowania biegów, 39zł
Podkładki tulejki kosza 2x10zł
Tulejka kosza 49zł
Podkładka do zagniatania, blokująca śrubę kosza 7,5zł
Podkładka dźwigienki z rolką 7,50zł.

Najgorsze, bo na części będzie trzeba poczekać pewnie z tydzień lub dwa i moto nadal będzie stać. Ale może w międzyczasie uda się obniżyć kanapę, zamontować handbary i poprawić trochę przewody paliwowe i sprawdzić stan napinacza rozrządu...

PS. Franz, może popatrz do tego silnika
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures

Ostatnio edytowane przez CzarnyCzarownik : 10.07.2019 o 09:54
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem