Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.05.2008, 10:39   #4
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

To nie mój pomysł ale bardzo mi się spodobał, niestety za późno przeczytałem to na forum. Jeśli masz dwa symetryczne kufry, zakładasz mocowania tak, żeby jak jeździsz sam kufry były do przodu a jeśli jeździsz z plecaczkiem zamieniasz kufry (symetryczne) miejscami i są daleko z tyłu i masz dużo miejsca. Ufff....
Ogólnie można to zrobić z symetrycznymi kuframi na które niesymetrycznie zakładasz mocowania. A i przy zakładaniu mocowań pamiętaj, że jest ten duży krążek (nakrętka), ja zrobiłem dziury za wysoko i teraz ta nakrętka wchodzi mi na rant wewnątrz kufra. Słyszałem, że nie jestem jedyny . Niby nie przeszkadza ale trochę ciągnie tą śrubę od mocowania i ch....o wygląda.
Poczytaj o mocowaniu kufrów Podosa i Pastora (na stronie www.boxer-motor.com) można się paru rzeczy dowiedzieć (lepiej przeczytać przed założeniem ). Jakoś tak się wbiłem w ten wątek mimo, że specjalistą nie jestem, sam swoje teraz inaczej bym założył - wiem już co mam źle. Ale wiszą i wożą, jeszcze z nimi nie leżałem więc nie wiem czy się gną....
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem