Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.01.2011, 22:06   #8
simi81
 
simi81's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: B-stok, Leśna Melina
Posty: 61
Motocykl: TA PD06
Przebieg: 130 000
Galeria: Zdjęcia
simi81 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 19 godz 43 min 7 s
Domyślnie

Przewody w acewellu masz rozpisane, prawda?
Musisz opisać przewody w moto, Jak zdemontujesz liczniki to będziesz widział co idzie do czego, a reszta: najlepiej wziąć kontrolkę, taką co minus to krokodylek, a plus to igła(cena 2-5zł). Krokodylek do minusa, włączasz np migacz i nakłuwasz przewody w kostce aż dojdziesz do tego w którym napięcie 'miga'.
Przewód bodajże żółty od obrotów zajął mi najwięcej czasu, trzeba go podłączyć do jednej z 4ech cewek tych co dają iskrę na wejściu i jest idealnie (zapomnij o owijaniu przewodu jak to jest w instrukcji to zdaje egzamin tylko przy jednym garnku i to nie bałdzo)
Wskaźnik temp najlepiej zostaw oryginalny, ja mam od łady nivy
Czujnik temp nie musi być kompatybilny z wskaźnikiem w acewellu, ale i na to jest rozwiązanie: czujnik z ace podłączasz przez potencjometr (dostaniesz w każdym elektr, albo wymontuj z radia) rozgrzewasz silnik aż się włączy wentylator, wiesz wtedy że płyn ma coś ze 95 stopni (?) kręcąc potencjometrem ustawiasz wskazania na 95'C, odłączasz potencjometr i mierzysz jego rezystancję (nie kręcąc gałką), w miejsce potencjometru montujesz rezystor o odczytanej rezystancji i hula(z tym że w innych zakresach temp może trochę fałszować ale nie znaczni)

Ja po wymontowaniu zegarów wyciąłem płytę z poliwęglanu i przykręciłem ją na 3 śruby w miejsce starych zegarów, jako dystans i amortyzację skleiłem po dwa korki od wina(gumowe z auchan), całość okleiłem matową okleiną i ju.
simi81 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem