Wątek: Fc moto
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.01.2018, 21:51   #17
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bigboykr Zobacz post
Chodzi generalnie o ustalenie tzw miejsca świadczenia usługi/dostawy. Art 22-28 ustawy o VAT u nas. Nie wiem do końca jak to jest w DE. To często z logiką nei ma nic wspólnego Generalnie jeśli z ustawy wynika, że świadczysz usługę w danym kraju to w nim powinieneś zarejestrować się do VAT. I to nie ma nic wspólnego z WNT Powoli staje się to magią i trzeba będzie z tego mieć doktorat chcąc prowadzić księgowość
Ale wracając do tematu (sorry za offtop) to kiedyś tam kupowałem i dostałem towar w tydzień. Wszystko bez problemu.
Tu chodzi o Dyrektywę 2006/112/WE - Unijny wspólny system podatku od wartości dodanej (VAT).

i dalej:
Dostawa towarów – miejscem opodatkowania jest miejsce, do którego towary są dostarczane.
Wewnątrzunijne nabycie towarów – miejscem opodatkowania jest miejsce, w którym strona nabywająca przyjmuje towar, tj. państwo UE, w którym towary się ostatecznie znajdują po transporcie z innego państwa UE.

W de podatek podstawowy wynosi:
- 19% - na wszystkie towary i usługi,
- 7% - na artykuły żywnościowe, z wyjątkiem napojów i obrotu restauracyjnego, sprzęt medyczny, transport pasażerski, usługi medyczne.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem