Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.11.2023, 22:21   #717
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,914
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 8 godz 25 min 36 s
Domyślnie

Pisałem kiedyś tutaj, że w zimie gdy jest mało słońca albo wiatru i trzeba prądem z gazu nadganiać National Grid ogłasza coś co się nazywa Demand Flexibility Service czyli akcję, w której operator dopłaca hojnie za oszczędzanie energii.

Zaraz zapewne odezwą się głosy, że w UK brakuje prądu. Otóż niekoniecznie... Chodzi raczej o to, że prąd z gazu jest droższy niż z wiatru lub słońca i lepiej mojemu ZE opłaca się mi zapłacić 2,25 funta (tak ponad 11zł!) za każdy zaoszczędzony kilowat w trakcie akcji (które zazwyczaj trwają godzinę lub półtorej) niż płacić elektrowni za generację prądu z gazu.



A że mam od niedawna zainstalowany magazyn energii 9,5kWh (nie chwaliłem się ) to zamiast oszczędzania 16 listopada w czasie pierwszej w tym sezonie godzinnej sesji wyeksportowałem do sieci 5,25 kWh i zarobiłem w godzinę 11,82 funta (czyli prawie 60 dych)





Jak tak dalej pójdzie to będę na plusie za prąd bo PV z baterią i tanią taryfą elektryczną robią jednak robotę
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem