Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.04.2021, 09:36   #51
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Majo, dzięki za porady - zrobiłem jak mówiłeś, tylko ja spuszczałem cały płyn bo musiałem wymienić pompę wody

O co chodzi z tym dynksem z Twojego zdjęcia? W sensie wywaliłeś go z termostatu? W tym co miałem termostacie go nie było - to chyba oryginalny hondowski, o dziwo był zamknięty.

Porównałem i pogotowałem ten MotoRad z oryginałem i jest tak (pożyczyłem od ojca termometr elektroniczny z sondą który najczęściej pracuje w temp ok 78,5-79 ). Efekty:
- motorad zaczyna sie otwierać przy ok 83, pełne otwarcie ok 89 i wtedy jest to ok 10mm.
- stary termostat zaczyna się otwierać ok 86 i pełne (chyba) otwarcie przy ok 93, ok 5-7mm tylko.

Zatem wymieniłem, tylko w oryginalnym była dziura a w Motorat w niej ten dynks który od jednej strony pod ciśnieniem zapewne blokuje przepływ.

Zgodnie z tym co pisane - nie wywalałem go ale nie wiem czy słusznie. Z tego co teraz doczytałem to trzeba to było wywalić aby było jak w ori termostacie...

Efekty:
- na starym termostacie obie chłodnice robiły sie ciepłe już na ssaniu niedługo po zapaleniu, prawa bardziej lewa mniej. Po ok 5 min pracy wskazówka ledwo się unosiła, chłodnice ciepłe. Dojście do zakresu roboczego na postoju to około nie wiem.... 10-15 min. W czasie jazdy przy 10 stopniach przy 100kmh wskazówka spadała poniżej zakresu roboczego.

- na nowym termostacie - po odpaleniu przez jakiś czas chłodnice obie są zimne. Po około 5 min wskazówka wchodzi w zakres roboczy, chłodnice obie nadal zimne. Gdy wskazówka dojdzie do ok 1/5 zakresu roboczego obie chłodnice zrobiły się ciepłe, w zasadzie podobnej temperatury. Po około 20-25 min pracy na jałowym wskazówka przy ok 3/4 zakresu roboczego i załącza się wiatrak.

Na moje, to dziwne o tyle że ori termostat był zamknięty, ale może coś się zacinał. To chyba teraz jest OK? Ale nurtuje mnie ta dziura i dynks - tam jak termostat puszcza to woda płynie od dołu gdzie jest sprężyna czy od góry? Sorry za głupie pytanie ale nie babrałem się nigdy z układem chłodzenia.

Parę fotek:







MotoRad wymagał zeszlifowania od góry ok 2mm aby wszedł idealnie jak fabryczny do obudowy w Trampku.

Porada praktyczna - aby wygodniej było składać i uszczelkę nową ułożyć w górnej obudowie termostatu polecam posmarować ją punktowo czarnym silikonem silnikowo w 3-4 miejscach. Wtedy trzyma sie obudowy i nie wypada przy składaniu.

Czy powinienem pruć moto i z termostatu MotoRad ten dynks wywalić?

Pozdrawiam
zimny

ps. a propos pompy wody wspomnianej na początku, lepsze ciekawostki odkryłem w swoim moto:



zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem