Wątek: Nowa Tenera T7
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.11.2017, 13:09   #181
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Zbiornik 15l zalany do połowy to ok 7lx0,7=5kg. Załóżmy że bez paliwa waży 180kg.
Do tego dodajmy tarcze przód ok 6kg, abs 4kg(tyle waży w afrze) normalny subframe, bagażnik 10kg, zwykłe koła, tylne z zabierakiem, przednie z piastą pod 2 tarcze odlewane piasty a nie kute ok. 10kg.... mamy 30kg ma szybko. A gdzie zwykłe owiewki nie z karbonu, płyta pod silnik...
Mada, dla mnie ważne jest ile będzie ważył motong gotowy do jazdy, czyli po wywaleniu wszystkiego co zbyteczne, zamianie na lżejsze komponenty i uzbrojeniu w to co niezbędne. W mojej tenerce mam ca. 200kg w wersji gotowej do jazdy:



- czyli z płyto-gmolem, bagażnikami, osłoną chłodnicy itp, zalana 22 litrami paliwa (ca 400 km zasięgu)

Osobiście nie widzę powodu dla, którego T7 miała by być cięższa od mojego czołgu. Mam najcięższy silnik świata, pełną ramę, wszystkie możliwe bagażniki i płyto-gmole, dwie tarcze z przodu itp i ważę 200kg, ale....
....ale, Hondzie udało się zrobić od podstaw NAT (Najcięższy Automat Turystyczny), więc jest szansa że Yamaha zrobi T7 (tona do siódmej potęgi) :-) Trzeba czekać i zobaczyć.
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem