Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.12.2021, 10:23   #7
Janek-2004


Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 49
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Janek-2004 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 29 min 48 s
Domyślnie

Używam Beam'a od 2010 roku, wersja z monitorem lcd który ułatwia monitoring stanów alarmowych i diagnostykę - instalacja robiona na etapie budowy. Jednostkę centralną mam w garażu wolnostojącym - rura od jednostki do domu idzie pod ziemią.
Plus taki, że nie słychać pracy silnika odkurzacza - minus taki, że trzeba wziąć pod uwagę straty w związku z rosnącą odległością do ostatniego gniazda i zainstalować odpowiednio mocną jednostkę.
Przez cały czas jednostka bezawaryjna, jedyny problem podczas gwarancji (5 lat) to potencjometr suwakowy w wężu z wyłącznikiem w rączce. Beam przysłał kuriera po węża i odesłali naprawiony po paru dniach (serwis chyba dalej tylko 1 w Polsce gdzieś nad morzem). Zainstalowane po 2 gniazda na każdym poziomie + szufelka w kuchni, też praktycznie nie używana. Przy 2 psach (Husky + Lab) to must have. Zwykły odkurzacz jak wciągnie psią sierść zwłaszcza podczas linienia co u mnie trwa cały rok bo psy spią w domu, to smród podgrzanej sierści + mikrocząstek wydalanych z drugiego końca odkurzacza jak dla mnie nie jest ulubionym aromatem. Dlatego taki zwykły odkurzacz mam w pogotowiu, czasami używam do odkurzania samochodów, jak nie chce mi się 9 metrowej rury tarabanić do garażu.
Jedyne przed czym przestrzegam to instalowanie gniazd ssących po taniości zamiast ori. Ja tak zrobiłem i niestety szczelność ich pozostawia sporo do życzenia. Ale jak to zwykle z rozwiązaniami tymczasowymi bywa zostały już na stałe - może kiedyś ...
Janek-2004 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem