Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.11.2022, 19:18   #1
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie Ciuchy do jazdy na moto w zimę.

Ktoś mógłby powiedzić .. nie jeździ się w zimę bo to..... czy tamto.
A to guma zimna a to lód .. a to tamto.
Jest mały procent ludzi którzy jednak jeżdzą cały rok.
Mam takich 2 kolegów w pracy .. jeden robi 85km dziennie.

Niestety jestem zmuszony minimum 2 razy w tyg dochechać do pracy.

W poniedziałek gdy było -4 zrezygnowałem z motocykla i pojechałem samochodem. Dojazd zajął mi 1.45h i powrót 2h.
Razem 3h 45min spędziłem w aucie robiąc raptem 52km w 2 strony.
Cóż Warszawskie korki były i będą.

Zima jest zawsze dla mnie trudna bo nie dość, że muszę ubierać się na cebulę to potem w pracy muszę się rozbierać .. wyciągać drugi komplet ciuchów i w drugą stronę to samo. ... i na koniec ta przeciwdeszczówka .. wiecie sami ile to roboty.

Dopracowałem aktualny ubiór i jest mi ciepło .. problem w tym, że jest tego za dużo.

Zacząłem się przyglądać nepalskim/hinduskim dostawcom pizzy którzy jezdzą skuretami cały rok po 12h dziennie. Zakładają grube puchowe kurtki.

Szukam czegoś co mógłbym wciągnąc na dzinsy i sweter/bluzę ... żebym nie musiał się przebierać po dojeździe do pracy... tylko zdjąć i założyć jednoczęściowy kombinezon.
Coś jak ten z Jula:
https://www.jula.pl/globalassets/cat...&bgcolor=white

Czy ktoś z Was miał może w ręku jaki kolwiek kombinezon na snowmobile (skuter snieżny) ?
Podobny do tego jak ten Klim :
https://youtu.be/jDqMcrSiXIQ
Czy to jest ciepłe ?

Jak widzę na YT to Ci co jeźdżą w Kanadzie czy Szwecji na snowmobile to robią to przy napradę niskich temperaturach.
Jakie są realia utrzymania temperatury na snowmobile ? ... Ci ludzie jednak jeżdżą długie godziny.
Macie może jakiś pomysł ?.. albo doświadczenie w tej kwestii ?
Może ktoś mieszka w Swecji / Norwegii i widział / korzystał z takiego kombinezonu.
Czy to się sprawdzi na moto ?
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem