Wątek: Garmin etrex 30
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.12.2014, 13:12   #12
krzyśko


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Białystok
Posty: 13
Motocykl: CRF300R
krzyśko jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 18 godz 22 min 26 s
Domyślnie

Od 4 lat używam garmina etrex legend hcx z topo mapą jeżdżąc motocyklem. Zamocowałem go dedykowanym uchwytem rowerowym z lewej strony kierownicy jak na zdjęciu. Dodatkowo przywiązuję smyczką do poprzeczki kierownicy. Wielokrotne gleby w różnym terenie do tej pory nie uszkodziły urządzenia, zdarzyło się, że garmin podczas upadku wysunął się z mocowania, ale przywiązana smycz zapobiegła utracie sprzetu. Latem od wysokiej temperatury i częstego wciskania guma z przyciskami po bokach odkleja się zwiększając swoją objętość - jednak nie wpływa to negatywnie na sprawne działanie urządzenia.
Trasy głównie planuję w map source i wrzucam do navi. Również bedąc w terenie, z palca ustawiam od punktu do punktu trasę by prowadziła gruntowymi drogami. Baterie zwykłe paluszki rzeczywiście wytrzymują mega długo.
Odnośnie małego ekranu, miałem sytucje jak zbyt długie skupienie wzroku na ekranie spowodowało wjechanie w odkos, na szczęście bez poważnych konsekwencji.
Podsumowując 4 lata użytkowania (głównie w terenie) jestem z niego bardzo zadowolony (nie używałem innej nawigacji na moto i na razie nie planuję zmiany).
Pozdrawiam
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 625656596.jpg (526.0 KB, 20 wyświetleń)
krzyśko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem