Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.11.2017, 22:37   #32
poss'ter
dawniej poss
 
poss'ter's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 141
Motocykl: RD10 -> RD13 -> GS12
poss'ter jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 16 godz 7 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tommi Zobacz post
Nie żebym chciał Cię zniechęcić, ale:
- jeden mandat i po zarobku
- grubsza awaria, opóznienie i Twoj rabat zabije przewidywany zysk
- jeszcze grubsza awaria/wypadek (tfu tfu tfu) i czym/jak/kto ludziom sprzęty dostarczysz?
- rozpisałeś w biznesplanie koszt ubezpieczenia/opon/ogólnie całej eksploatacji auta?

Oczywiscie powyższe traci sens, jeżeli przy okazji wieziesz swój sprzęt i bawisz sie na miejscu 'za darmo'

Powodzenia!
3mam kciuki, bo wiem, ze zajefajną sprawą jest robić coś swojego!
Ryzyko jak w każdym biznesie transportowym
- jeden mandat i po zarobku - wysoki ten mandat musiałby być, poza tym ryzyko jak każdego kierowcy. Zakładam wykroczenie drogowe, a nie brak uprawnień, pozwoleń itp.
- grubsza awaria, opóznienie i Twoj rabat zabije przewidywany zysk - zdarza się. Kilka kroków do przodu, jeden do tyłu. Tak to jest w biznesie.
- jeszcze grubsza awaria/wypadek (tfu tfu tfu) i czym/jak/kto ludziom sprzęty dostarczysz? - Dobre ubezpieczenie przewoźnika, assistance? Tiry się nie psują? A też wiozą towar na miejsce i na czas.
- rozpisałeś w biznesplanie koszt ubezpieczenia/opon/ogólnie całej eksploatacji auta? - Popieram. Musisz to skalkulować tak żeby po okresie próbnym już zarabiać. Wychodzenie na zero po jakimś czasie się znudzi. Może się okazać że długi sprinter plus przyczepa wg potrzeby to wersja mniej romantyczna ale bardziej pakowna/ekonomiczna niż twój 4x4 z lawetą.

3mam kciuki, bo wiem, ze zajefajną sprawą jest robić coś swojego! - Na swoim to na swoim, a chcieć to móc. Trzeba próbować i nie zrażać się kłopotami

Ostatnio edytowane przez poss'ter : 14.11.2017 o 22:42
poss'ter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem